LV/Prabhupada 0835 - Mūsdienu Politiķi Uzsver Karmu, jo Viņi Vēlas Strādāt Smagi kā Cūkas & Suņi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mūsdienu Politiķi Uzsver Karmu, jo Viņi Vēlas Strādāt Smagi kā Cūkas & Suņi
- Prabhupāda 0835


Lecture on SB 5.5.33 -- Vrndavana, November 20, 1976

Prabhupāda: Tyaktvā dehaṁ punar janma naiti (BG 4.9). Tas, kurš sapratis Krišna tattvataḥ, viņš tūdaļ kļūst atbrīvots. Viņš piemērots atgriezties garīgajā pasaulē. Tyaktvā dehaṁ punar janma naiti. Punar janma... Tas, kurš nesaprot Krišnu, būs spiests dzimt atkal un atkal. Nivartante mṛtyu-saṁsāra-vartmani (BG 9.3). Ja nesaprotat Krišnu - hariṁ vinā na mṛtiṁ taranti - jūs nevarat izbēgt no nāves, dzimšanas, vecuma un slimībām. Tas nav iespējams.

Ja patiešām vēlaties veiksmīgu dzīvi, jums jāmēģina saprast Krišna. Tāda ir Krišnas apziņas kustība. Tad jūsu dzīve ir veiksmīga. Un, lai saprast Krišnu, nepalīdzēs neviena cita metode. Krišna teica, bhaktyā mām abhijānāti (BG 18.55). Nekad neteica, ka "Mani var saprast ar jogu, karmu, gjānu." Mūsdienu politiķi uzsver karmu, jo vēlas strādāt smagi kā cūkas un suņi. Viņi domā, ka karma-joga... Karma-joga ir laba, bet karmī ir muļķi. Tie, kuri smagi strādā dienu un nakti jutekļu apmierināšanai, nav labāki par suņiem un cūkām. Viņi nav labāki. Bet karma-joga ir kas cits. Karma-joga nozīmē pieķerties, lai kaut ko ražotu, darītu. Krišna teica, ka to var darīt, bet yat karoṣi yaj juhoṣi yad aśnāsi yat tapasyasi kuruṣva tad mad... (BG 9.27), "rezultātu atdod Man." Anāśritaḥ karma-phalaṁ kāryaṁ karma karoti yaḥ, sa sannyāsī (BG 6.1).

Ikviens, kurš nepiesavinās savas karmas rezultātus, ir sanjāsī. Pieņemsim, jūs nopelnāt... Esat biznesmenis, esat nopelnījis divus lakhus rūpiju - bet atdodiet tos Krišnam. Anāśritaḥ karma-phalam. Ko citu tad jūs darīsiet ar diviem lakjiem rūpiju? Ja nepieņemsiet, vai aizmetīsiet? Nē, kāpēc aizmest? To var iz mantot Krišnam. Tad lai viņi... Cilvēki ir entuziastiski nopelnīt naudu šajā materiālajā pasaulē. Mēs praktiski redzam, īpaši Rietumu pasaulē. Bet, ja viņi savu ieguvumu izmanti, lai attīstītu Krišnas apziņas kustību, tad viņu nauda vairs nebūs lietota, lai radītu atombumbu. Citādi to izmantos atombumbas sprādzienam. Es salauzīšu savu galvu, tu - savējo. Mēs abi būsim pagalam.

Liels jums paldies.

Bhaktas: Džaja Prabhupāda.