LV/Prabhupada 0837 - Mēs Varam Būt Ļoti Spēcīgi, Kamēr Krišna Mūs Tādus Uztur

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēs Varam Būt Ļoti Spēcīgi, Kamēr Krišna Mūs Tādus Uztur
- Prabhupāda 0837


731130 - Lecture SB 01.15.20 - Los Angeles

Pradjumna: Tulkojums: "Ak, imperator, nu esmu nošķirts no sava drauga un dārgākā labvēļa, Dieva Augstākās Personības, un tādēļ manā sirdī jūtams tukšums. Viņa prombūtnē mani sakāva pāris neticīgi govju gani, kamēr sargāju visu Krišnas sievu ķermeņus."

Prabhupāda: Pēc Krišnas aiziešanas visas Krišnas sievas, 16 108 aprūpēja Ardžuna. Bet daži govju gani aplaupīja visas valdnieces, bet Ardžuna nespēja viņas aizsargāt.

Tas ir piemērs, ka varam būt spēcīgi, kamēr Krišna mums dod šādu spēku. Mēs neesam neatkarīgi vareni pat Ardžunas gadījumā. Mēs ļoti lepojamies ar mūsu janmaiśvarya-śruta-śrīḥ (ŠB 1.8.26). Materiālajā pasaulē visi ļoti lepojas ar savu dzimšanu, bagātībām, izglītību un skaistumu. Skaistumu. Šīs četras lietas iegūtas dievbijīgu darbību rezultātā. Un kā ateistisku darbību rezultāts tiek iegūts pretējs skaitlis. Ne dzimšana ļoti labā ģimenē vai tautā, ne bagātība, nabadzība, ne izglītība, ne skaistums. Bet ir jāzina, ka šīs materiālās vērtības... Tāpat kā jums, amerikāņiem ir daudz labu vērtību. Esat dzimuši cienījamā tautā - amerikāņu tauru joprojām godā visā pasaulē. Tā jums ir ļoti laba iespēja, džanma. Jūs esat dzimis... Katrs amerikānis ir... Salīdzinājumā ar Indiju katrs amerikānis ie bagātnieks, jo jebkurš parasts iedzīvotājs nopelna vismaz četrus tūkstošus, piecus tūkstošus rūpiju. Indijā pat Augstākās Tiesas tiesnesis nepelna tik daudz. Augstākais četrus tūkstošus. Jums jāapzinās, ka ar Krišnas žēlastību jums ir visas šīs lietas. Nav nabadzības, trūkuma, ir labas izglītības iespējas, jūs esat bagāti, skaisti, viss ir. Janmaiśvarya-śruta-śrīḥ. Bet ja neiegūstat Krišnas apziņu, nepareizi lietojas visas šīs vērtības, tad atkal punar mūṣiko bhava.

Jūs zināt stāstu, punar mūṣiko bhava? Kāds zina? Punar mūṣiko bhava nozīmē "Atkal jūs kļūsiet par peli." Pele ieradās pie svētā: "Kungs, man ir lielas raizes." "Kādas?" Cilvēki ga;venokārt dodas pie svētajiem ar nolūku iegūt kādu materiālu labumu. Tāda ir dzīvnieciskā daba. Kāpēc jums būtu jādodas pie svētā materiāl labumu dēļ? Nē. Jums jāapgūst, kas ir Dievs. Tas ir īsts darbs. Lai nu kā, svētie dažkārt saņem. "Ko vēlaties?" Kā Kungs Šiva; viņa bhaktas ir kā peles, kas kaut ko vēlas. "Kungs, tas mani ļoti uztrauc." "Ko vēlaties?" "Ļaujiet man kļūt par kaķi." "Labi, kļūstiet pat kaķi." Tā viņš kļuva par kaķi. Pēc pāris dienām vinš atgriezās. "Kungs, es joprojām ciešu." "Kāpēc?" "Man raizes sagādā suņi." "Ko vēlies?" "Vēlos kļūt par suni." "Labi, lai notiek." Pēc pāris dienām... Vienu pēc... Tāds ir dabas iekārtojums. Viens ir vājš, otrs -stiprs. Tāds ir iekārtojums dabā. Galu galā viņš vēlējās kļūt par tīģeri. Ar svēta cilvēka žēlastību viņš kļuva par tīģeri.. Un kad viņš kļuva par tīģeri, viņš uz svēto blenza tā, oh. Svētais viņam jautāja: "Vai vēlies mani apēst?" "Jā." "Ak, tad tu atkal vari kļūt par peli. Ja ar manu svētību tu kļuvi par tīģeri, tad es nolādu tevi atkal kļūt par peli.

Jūs, amerikāņi, nu esat tīgēri, Niksona tīģeri. Bet, ja neuzvedīsieties atbilstoši, ja nejutīsiet pienākumu... Ja tīģeris apzinās, ka ar svētā žēlastību ir kļuvis par tīģeri, ka ir tam ļoti liels parādnieks... Bet tā vietā, lai justos šādi, ja vēlaties svēto apēst, atkal kļūsiet par peli. Ja svētais devis spēku no peles kļūt par tīģeri, tad viņš atkal var jūs pārvērst par peli. Jums tas vienmēr jāatceras. Ar Krišnas, Dieva žēlastību jūs esat kļuvuši tik spēcīga tauta. bagāta, skaista, izglītota. Ar Krišnas žēlastību esat kļuvuši tādi, bet, ja aizmirstat Krišnu, tad atkal kļūsiet par pelēm. Atcerieties to. Neviens par jums nerūpēsies.