LV/Prabhupada 0848 - Cilvēks Nevar Būt Guru, Ja Nezina, Kas ir Krišna-tattva

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0847
Next Page - Video 0849 Go-next.png

Cilvēks Nevar Būt Guru, Ja Nezina, Kas ir Krišna-tattva
- Prabhupāda 0848


741227 - Lecture SB 03.26.18 - Bombay

Kad Čaitanja Mahāprabhu un Rāmānanda Rāja runāja par garīgām realizācijām... Rāmānanda Rāja nāca no šūdru ģimenes, viņš bija mājsaimnieks un Madras gubernators, arī politiķis. Čaitanja Mahāprabhu uzdeva viņam jautājumu un... Tāda ir Čaitanjas Mahāprabu līla: mūkaṁ karoti vācālam, kā Viņš šūdru, grihasthu padara par politiķi, Savu guru, Čaitanjas Mahāprabhu guru. Neviens nevar kļūt par Čaitanjas Mahāprabhu guru, bet Viņš spēlēja lomu. Viņš jautāja un Rāmānanda Rāja atbildēja. Tikai iedomājieties, cik augsts bija viņa stāvoklis. Viņš mazliet vilcinājās, un, kad viņam uzdeva sarežģītus jautājumus... Viņš diezgan labi atbildēja. Viņš mazliet vilcinājās, "Kungs, Jūs nākat no augstas kārtas brāhmanu ģimenes un esat ļoti mācīts, nu Jūs esat pieņēmis sanjāsu, augstāko stāvokli cilvēku sabiedrībā."

Sanjāsa ir ļoti cienījams stāvoklis. To joprojām godā Indijā. Kur vien sanjāsī dodas, visi, vismaz ciematos, izrāda pazemīgus cieņas apliecinājumus un joprojām piedāvā dažāda veida ērtības. Saskaņā ar šāstrām tiek teikts, ka tad, ja sanjāsī neizrāda cieņu vei pienācīgi negodina, cilvēkam par sodu jāgavē viena diena. Tāda ir Vēdu iekārta. Bet šeit to izmanto tik daudzi sanjāsī, tādēļ mēs par to neraizējamies. Čaitanja Mahāprabhu bija īsts sanjāsī. Un Rāmānanda Rāja bija īsts grihastha. Viņš mazliet vilcinājās. Lai viņu iedrošinātu, Čaitanja Mahāprabhu tūdaļ teica: "Nē, nē. Kāpēc jūs vilcināties? Kāpēc jūtaties zemāks? Jūs esat guru." "Kas es par guru?" Yei kṛṣṇa-tattva-vettā, sei guru haya (ČČ Madhja 8.128)." Jo tas, kurš pazīst Krišnu, nav parasts cilvēks. Yatatām api siddhānāṁ kaścid vetti māṁ tattvataḥ (BG 7.3). Tas, kurš iepazinis Krišnu, nav parasts cilvēks. Yatatām api siddhānām (BG 7.3). Viņš par ir pārāks par sidhām. "Kāpēc jūs vilcināties? Jūs zināt krišna-tattvu, tādēļ Es jums jautāju." Tāds ir stāvoklis.

Šī Krišnas apziņas kustība nozīmē, ka apmācām cilvēkus, kuri ierodas pie mums, lai padarītu viņus daudz pārākus par sidhām. Un tas ir ļoti viegli. Var kļūt par guru, kurš ir... Guru apzīmē tādu, kurš pārāks par sidhām. Kṛṣṇa-tattva-vettā. Yei kṛṣṇa-tattva-vettā, sei guru haya (ČČ Madhja 8.128). Par guru nevar kļūt, ja nezinām Krišna tattvu. Ne parasts cilvēks. Jogi, karmī, gjānī nevar kļūt par guru. Tas nav atbalstīts, jo pat gjānī jāizzina Krišna pēc daudzām, daudzām dzimšanām. Ne vienas dzīves, bet daudzu dzīvju laikā. Ja viņš tiešām ar gjānas metodi, šo spekulēšanu, vēlas saprast, kas ir Absolūtā Patiesība, tad joprojām viņam būs jāpiedzims daudzas reizes. Tad kādu dienu viņš piedzīvos veiksmi. Ja viņš sastop bhaktu, tad pastāv iespēja, ka viņš sapratīs Krišnu.

Tas teikts Bhagavad-gītā: bahūnāṁ janmanām ante jñānavān māṁ prapadyate (BG 7.19). Kas ir prapadyate? Tas, kurš uztic sevi Krišnam. Ja pilnībā nesaprotat Krišnu, kāpēc būtu sevi jāuztic? Krišna saka: sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja (BG 18.66). Ietekmīgi mācītie saka, ka tas esot par daudz. "Tas ir par traku. Krišna pieprasa, mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja. Tas ir par daudz." Tas nav par daudz. Tāds ir patiesais stāvoklis. Ja viņš patiesi ir ieguvis zināšanas... Bahūnāṁ janmanām ante (BG 7.19). Tās nevar iegūt vienā dzīvē. Ja viņš apņēmīgi tiecas pēc zināšanām, vēlas saprast Absolūto Patiesību, tad pēc daudzām dzimšanām, kad viņš patiesi ieguvis zināšanas, viņš uztic sevi Krišnam. Vāsudevaḥ sarvam iti sa mahātmā sudurlabhaḥ (BG 7.19). Tāda mahātma... Jūs redzēsiet tik daudzas mahātmas, vienkārši nomainīts apģērbs - ne tādu mahātmu. Sa mahātmā sudurlabhaḥ. Tādas mahātmas ir ļoti reti sastopamas, bet tādas ir. Ja kādam paveicas, viņš var sastapt tādu mahātmu, un viņa dzīve kļūst veiksmīga. Sa mahātmā sudurlabhaḥ.