LV/Prabhupada 0877 - Ja Neesat Ideāli, Tad Nav Jēgas Atvērt Centru

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ja Neesat Ideāli, Tad Nav Jēgas Atvērt Centru
- Prabhupāda 0877


750519 - Lecture SB - Melbourne

Madhuvīša: Vai iespējams suņu ēdājam kļūt par pirmšķirīgu cilvēku?

Prabhupāda: Ak, jā. Iesaistiet savu mēli divās darbībās: skandējiet Harē Krišna un ēdiet prasādu. Viņš aizmirsīs suņu ēšanu. Izņēmumu nav. Visi var iegūt Krišnas apziņu, ja seko sākumā diviem noteikumiem: skandē Harē Krišna un ēd prasādu. Tas arī viss. Pārbaudiet to. Izmēģiniet. Šeit ir templis. Mēs aicinām. Nāciet šeit. Dariet divas darbības. Un mūsu Madhuvīša Mahārādžs ir gatavs dot jums prasādu un iespēju dejot un dziedāt. Tas arī viss. Kur ir grūtības? Jums par to nav jāmaksā. Nav zaudējumu. Ja ir kāds ieguvums, kādēļ gan nemēģināt?

Madhuvīša: Šrīla Prabhupāda, kāpēc nepieciešams kādam nākt šeit, skandēt Harē Krišna un ēst prasādu?

Prabhupāda: Tikai lai... Jo šeit or centrs. Viss šeit tiek veikst atbilstoši. Jūs iemācīsieties. Tāpat kā jums jādodas uz skolu vai koledžu mācīties. Līdzīgi, ja jums jāiegūst izglītība par garīgo dzīvi, jūs nāksiet šeit un redzēsiet ideālu, kā cilvēki to dara. Un jums jābūt ideālam. Ja neesat ideāli, ir bezjēdzīgi atvērt centru. Uzvedieties kārtīgi, viņi nāks, redzēs un mācīsies. Ja jūs dosieties uz kādu skolu, un profesori tur ir muļķi, ko gan jūs iemācīsieties. Tas ir abpusēji. Jūs darbosieties kā profesori, skolotāji. Jūsu dzīvei jābūt nevainojamai, un viņi nāks un redzēs, un mācīsies.

Meitene-bhakta: Šrīla Prabhupāda, ja valdniekus apmācīja valdīt pār visu Visumu, vai tas nozīmē visas Visuma pasaules vai tikai zemi.

Madhuvīša: Viņa jautā, vai vienam valdniekam ir iespēja valdīt pār visu pasauli. Tas šķiet ļoti grūti. Mūsdienās mums ir tik daudz līderu, u viņi nespēj vadīt...

Prabhupāda: Aizmirstiet to. Kāpēc domāt, ka jums nav iespējams valdīt, tādēļ arī citi to nespēj? Jūs domājat savos apzīmējumis. Bet ir. Ir iespējams. Tas nav mūsu darbības lauks. Tas ir citu, politiķu un... Bet ļaujiet mums... Mūsu darbs ir uzlabot dzīves garīgos apstākļus. Pat ja nevaldāt pār pasauli, tam nav nozīmes. Kāpēc jūs tik ļoti tiecaties valdīt pār pasauli? Tā nav mūsu darīšana. Skandējiet Harē Krišna un ēdiet prasādu.