LV/Prabhupada 0890 - Cik Daudz Laika Nepieciešams, Lai Uzticētu Sevi Krišnam?

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Cik Daudz Laika Nepieciešams, Lai Uzticētu Sevi Krišnam?
- Prabhupāda 0890


750522 - Lecture SB 06.01.01-2 - Melbourne

Prabhupāda: Jā. Visies: Kā jūs pārliecināt cilvēku, kurš saka... viņi cieš, lai gan saka, ka ir laimīgi un nevēlas mirt.

Madhuvīša: Tie, kuri nebaidās mirt un saka, ka necieš, kā...

Prabhupāda: Viņi ir traki. Tas arī viss. Kam rūp trakā dzimšana?

Bhakta: Ir ļoti viegli pārliecināt dažus cilvēkus, ka viņi nav šie ķermeņi, bet nav viegli pārliecināt viņus, ka viņi ir traki. Vai ir kāds veids, kā mēs varam...

Prabhupāda: Tas prasīs laiku. Kā gan varat gaidīt, ka visi vienā minūtē sapratīs visu? Tam vajadzīga izglītība, laikas. Ja viņš gatavs veltīt laiku, viņš sapratīs, ne piecās minūtēs, desmit, viņš sapratīs visu. Tas nav iespējams. Viņš ir slims. Viņam vajadzīga ārstēšana, zāles un diēta. Šādā veidā viņš sapratīs. Slimnieks, kuram nerūp zāles, diēta, cietīs. Tas arī viss.

Bhakta (2): Ja esam bijuši šeit dzīvi pēc dzīves, veicot grēcīgas darbības, vai tas nozīmē, ka mums šeit jābūt dzīvi pēc dzīves, darbojoties dievbijīgi, lai atsvēru mūsu grēcīgās darbības?

Prabhupāda: Hm?

Madhuvīša: "Mēs esam šeit bijuši ilgu laiku, daudzas dzīves grēkojot. Vai iespējams atsvērt visus šos grēkus vienā dzīvē, vai vajadzīgas daudzas...?"

Prabhupāda: Viena minūte. Tā ir Krišnas apziņas kustība. Viena minūte. Jūs nelasāt Bhagavad-gītu? Ko saka Krišna? Sarva-dharmān parityajya mām ekam śaraṇaṁ vraja, ahaṁ tvāṁ sarva-pāpebhyo mokṣayiṣyāmi (BG 18.66): "Uzticiet sevi Man. Atmeties visus darbus. Es jūs atbrīvošu no visām grēcīgajām sekām nekavējoties." Tam vajadzīga viena minūte. "Mans dārgais Krišna, es biju aizmirsis. Nu es saprotu. Es pilnībā uzticu sevi Tev." Tad jūs tūdaļ atbrīvosieties no visa grēka. Bez vilcināšanās, nekādas politikas. Ja uzticat sevi pilnībā, Krišna nodrošina, ahaṁ tvāṁ sarva-pāpebhyo mokṣayiṣyāmi mā śucaḥ. Viņš apstiprina: "Neraizējieties, Es spēšu jūs aizsargāt no visām sekām." Mā śucaḥ. "Viss. Nodrošināts. Dariet to." Cik daudz laika tad nepieciešams, lai uzticētu sevi Krišnam? Jūs to varat darīt nekavējoties. Uzticēt sevi nozīmē pakļauties un darīt tā, kā saka Krišna. Tā ir sevis uzticēšana. Ko Krišna saka darīt? Man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru (BG 18.65). Četras lietas: "Vienmēr domā par Mani, kļūsti Mans bhakta, godini Mani, izrādi savu cieņu Man." Dariet šīs četras lietas. Tā ir pilnīga sevis uzticēšana. Mām evaiṣyasi asaṁśaya: "Tad jūs bez šaubām nonāksiet pie Manis." Viss ir šeit. Krišna visu ir devis pilnībā. Ja to pieņemsiet, tad dzīve ir ļoti vienkārša. Tur nav problēmu.