LV/Prabhupada 0900 - Kad Jutekļus Izmanto Jutekļu Apmierināšanai, Tā ir Maija

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kad Jutekļus Izmanto Jutekļu Apmierināšanai, Tā ir Maija - Prabhupāda 0900


730415 - Lecture SB 01.08.23 - Los Angeles

Es apgalvoju, ka "šī ir mana roka, kāja, auss." Pat bērni saka. Prasiet bērniem, "kas tas ir?" "Tā ir mana roka." Mēs varam tā apgalvot, bet tā nav mūsu roka. Tā ir iedota. Jo es vēlējos savas rokas izmantot tik daudzos dažādos veidos. Krišna tās ir devis: "Labi, ņemiet šo roku. Lietojiet to." Tā ir Krišnas dāvana.

Tādēļ saprātīgais vienmēr apzinās, ka "lai kas arī man piederētu, vispirms, šīs ķermenis un jutekļi, tie patiesībā nav mani. Man tas viss iedots lietošanai. Ja galu galā viss pieder Krišnam, kāpēc to neizmantot Krišnas dēļ?" Tāda ir Krišnas apziņa. Tas ir saprāts. Ja man ir dotas visas šīs lietas, manai jutekļu apmierināšanai, bet tās patiesībā pieder Krišnam... Mamaivāṁśo jīva-bhūtaḥ (BG 15.7). Ikviens ir neatņemama Krišnas daļiņa, tādēļ ikviena jutekļi arī ir Krišnas. Kas jutekļi tiek izmantoti kalpošanā Krišnam, tā ir dzīves pilnība. Kamēr tos izmanto jutekļu apmierināšanai, tā ir maija. Tādēļ bhakti nozīmē hṛṣīkeṇa hṛṣīkeśa-sevanaṁ bhaktir ucyate (ČČ Madhja 19.170). Hrišīkena, ar jutekļiem. Šī hṛṣīkeśa-sevanam... Kad kalpojat Hrišīkēšanm, īstajam jutekļu saimniekam, to sauc par bhakti. Ļoti vienkāršs apraksts, bhakti skaidrojums. Hṛṣīkeṇa hṛṣīkeśa-sevanam (ČČ Madhja 19.170). Hṛṣīkeśa-sevanam. Ne hṛṣīka-sevanam. Hṛṣīka nozīmē jutekļi. Kad jutekļus izmanto jutekļu apmierināšanai, tā ir maija. Kad jutekļus izmanto saimnieka jutekļu apmierināšanai, tā ir bhakti. Ļoti vienkārša definīcija. To saprast var visi.

Galvenokārt šajā materiālajā pasaulē ikviens izmanto jutekļus jutekļu apmierināšanai. Tas arī viss. Tā ir viņu sasaiste. Tā ir maija, ilūzija. Kad viņš nonāk Krišnas apziņā, attīrīts, kad viņš saprot, ka patiesībā šie jutekļi domāti Krišnas apmierināšanai, tad viņš kļūst par atbrīvotu personu, muktu. Mukta-puruṣa. Atbrīvota persona. Īhā yasya harer dāsye karmaṇā manasā vācā. Kad tiek saprasts, ka mūsu jutekļi domāti, lai kalpotu jutekļu saimniekam Hrišīkēšam..." Jutekļu saimnieks atrodas jūsu sirdī. Bhagavad-gītā ir teikts, sarvasya cāhaṁ hṛdi sanniviṣṭaḥ: "Es atrodos ikviena sirdī." Mattaḥ smṛtir jñānam apohanaṁ ca: (BG 15.15). "Es dodi atmiņu, zināšanas un aizmiršanu." Kāpēc tā? Jo Krišna ir tik žēlsirdīgs... Ja es vēlos izmantot savus jutekļus noteiktā veidā - ne savus, Krišnas dotos - Krišna dod iespēju: "Labi, izmanto tos." Pieņemsim, man ir mēle. Ja es vēlos: "Krišna, es ēdīšu mēslus. Es vēlos tos nogaršot." "Jā," Krišna teiks. "Pieņem cūkas ķermeni un ēd." Krišna, saimnieks, ir šeit.

Tādēļ Krišna saka: mattaḥ smṛtir jñānam apohanaṁ ca (BG 15.15). Viņš jums dod, atgādina, "Mana dārgā dzīvā būtne, vai vēlies ēst mēslus? Nu tev ir piemērots ķermenis. Izmanto to. Šeit ir arī mēsli." Līdzīgi, ja vēlaties būt padievs, arī tādu iespēju jums dod Krišna. Visu... Ir 8 400 000 dzīvības veidu. Ja vēlaties izmantot jebkura veida jutekļus, Krišna jums tos dod: "Uz priekšu. Šeit ir ķermenis. Ņem." Bet mūs jutekļu izmantošana nogurdina. Galu galā mēs kļūstam nejūtīgi. Tādēļ Krišna saka: sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ (BG 18.66): "Tā nedari. Tavi jutekļi domāti, lai kalpotu Man. Tu tos nepareizi pielieto. Nepareizi pielietojot, tu tiec ieslodzīts dažādu veidu ķermeņos, tādēļ, lai atbrīvotos no šīs garlaicīgās nodarbes, kurā pieņem vienu ķermeni un to atmet, tad atkal nākamo, atkal nākamo... Lai turpinātu šo materiālo pastāvēšanu... Ja atsakies no šīs jutekļu apmierināšanas un uztici sevi Man, tu tad esi glābts." Tā ir Krišnas apziņa.