LV/Prabhupada 0905 - Nonāciet Pie Īstās Apziņas, ka Viss Pieder Dievam

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Nonāciet Pie Īstās Apziņas, ka Viss Pieder Dievam - Prabhupāda 0905


730418 - Lecture SB 01.08.26 - Los Angeles

Tie, kas ir narkomāni, nespēj saprast. Viņi domā: "Tas ir mans īpašums. Es esmu nozadzis šo Amerikas zemi no sarkanajiem indiāņiem. Nu tā ir mans īpašums." Bet viņš nezina, ka viņš ir zaglis. Viņš ir zaglis. Stena eva sa ucyate (BG 3.12). Bhagavad-gītā. Tas, kurš ņem Dieva īpašumu un apgalvo, ka tas ir viņējais, ir zaglis. Stena eva sa ucyate. Tādēļ mums ir komunistiskā ideja, bhakta, cilvēks Krišnas apziņā. Mums ir Krišnas apziņas komunistiskā programma. Kas tā ir? Ka viss pieder Dievam. Tāpat kā viņi domā - viss pieder valstij. Šie komunisti, maskavieši, krievi, ķīnieši, viņi domā valsts mērogā. Bet mēs nedomājam valsts līmenī. Mēs domājam Dieva-līmenī. Viss pieder Dievam. Tā pati filozofija. Paplašiniet. Jums vienkārši vajadzīgs mazliet saprāta. Kāpēc jūs domājat, ka šī valsts pieder tik nelielam cilvēku skaitam? Ja jūs domājat, ka šeit ir populācija, amerikāņu populācija, kas ir īpašniece Amerikas zemei. Kāpēc jūs tā domājat? Jūs domājat, ka šis ir Dieva īpašums.

Ikviena dzīvā būtne ir Dieva īpašums. Dievs ir Augstākais Tēvs. Krišna saka: ahaṁ bīja-pradaḥ pitā. "Es esmu visu dzīvo būtņu sēklas devējs Tēvs." Sarva-yoniṣu kaunteya (BG 14.4). "Lai arī kādā formā viņi dzīvotu, viņi visi ir dzīvās būtnes, viņi ir Mani dēli." Patiesībā tas ir fakts. Mēs, visas dzīvās būtnes, esam Dieva dēli. Bet mēs esam to aizmirsuši. Tādēļ mēs cīnāmies. Tāpat kā labā ģimenē, ja visi zina: "Tēvs mums nodrošina ēdienu. Kāpēc mums, brāļiem, cīnīties?" Līdzīgi, ka mēs iegūstam Dieva apziņu, Krišnas apziņu, šī cīnīšanās beigsies. "Es esmu amerikānis, indietis, krievs, ķīnietis." Tās visas blēņas beigsies. Krišnas apziņas kustība ir tik jauka. Tiklīdz cilvēki iegūst Krišnas apziņu, šī cīnīšanās, politiskā cīnīšanās, tautas cīņa, beigsies tūdaļ. Jo viņi iegūs īsto apziņu, ka viss pieder Dievam. Un kā bērniem mums ir tiesības no tēva iegūt priekšrocības. Tāpat ja ikviens ir neatņemama daļiņa no Dieva, ja visi ir Dieva bērni, tad visiem ir tesības izmantot tēva īpašumu. Nav tā, ka tiesības pieder cilvēkam. Saskaņā ar Bhagavad-gītu tiesības pieder visām dzīvajām būtnēm. Nav svarīgi, vai būtne ir dzīvnieks, koks, putns, zvērs vai kukainis. Tā ir Krišnas apziņa. Mēs nevērtējam, ka mans brālis ir labs, es esmu labs, vai arī slikts. Tāda veida šauru, izkropļotu apziņu mēs ienīstam un atsakāmies no tādas. Mēs domājam: paṇḍitāḥ sama-darśinaḥ (BG 5.18). Tojūs atradīsiet Bhagavad-gītā.

vidyā-vinaya-sampanne
brāhmaṇe gavi hastini
śuni caiva śva-pāke ca
paṇḍitāḥ sama-darśinaḥ
(BG 5.18)

Pandits, mācītais, visas dzīvās būtnes uztver vienlīdzīgi. Tādēļ vaišnavs ir tik līdzjūtīgs. Lokānāṁ hita-kāriṇau. Viņi patiesībā dara labu darbi cilvēkiem. Viņi patiesībā redz, jūt visas šīs dzīvās būtnes kā neatņemamas daļiņas no Dieva. Tā vai citādi viņi nokļuvuši saskarsmē ar šo materiālo pasauli, saskaņā ar dažādo karmu tie pieņēmuši dažādus ķermeņu veidus. Pandits, kurš ir mācīts, nespēj atšķirt, ka "šis ir dzīvnieks, kas jāsūta uz lopkautuvi, tas ir cilvēks, kurš to ēdīs." Nē. Patiesībā cilvēks Krišnas apziņā ir laipns pret visiem. Kāpēc dzīvnieki būtu jānogalina? Tādēļ mūsu filozofija nav gaļas ēšana. Nekādas gaļas ēšanas. Jūs nevarat. Viņi mūs nedzirdēs. "Ak, kas tās par blēņām? Tas ir mūsu ēdiens. Kāpēc lai es neēstu?" Jo edhamāna-madaḥ (ŠB 1.8.26). Viņš ir narkomānisks nelietis. Viņš nedzirdēs īsto faktu.