LV/Prabhupada 0906 - Jums ir Nulles. Pielieciet Krišnu. Kļūsiet par Desmit

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Jums ir Nulles. Pielieciet Krišnu. Kļūsiet par Desmit
- Prabhupāda 0906


730418 - Lecture SB 01.08.26 - Los Angeles

Prabhupāda: Tāpat kā valsts; jo cilvēks guļ uz ielas, nabaga cilvēkam nav palīdzības, vai es varu viņu nogalināt? Vai valsts viņam piedos? "Nē, es esmu nogalinājis vienu nabaga cilvēku. Viņam nav vajadzības. Sabiedrībai pēc viņa nav vajadzības. Kāpēc mums būtu jādzīvo?" Vai valsts mani attaisnos, ka "Jūs esat paveidis tik labu darbu"? Nē. Arī tas nabaga vīrs ir pilsonis, valsts iedzīvotājs. Jūs nevarat nogalināt. Kāpēc nepaplašināt filozofiju, ka nabaga dzīvnieks, koki, putni, zvēri arī ir Dieva dēli? Jūs nedrīkstat nogalināt. Jūs būsiet atbildīgs. Jūs pakārs. Tāpat kā, nogalinot vienu nabaga vīru uz ielas, jūs tiksiet pakārts. Tas nav svarīgi, ka viņš ir nabags. Līdzīgi Dieva acīs šādas diskriminācijas nav. Ko tad teikt par Dievu, pat mācīta vīra acīs nav šādas diskrinimācijas. "Tas ir nabags, tas ir bagāts, tas ir melns, tas ir balts, tas ir..." Nē. Visi ir dzīvās būtnes, neatņemamas Dieva daļiņas. Tādēļ vaišnavs ir vienīgais visu dzīvo būtņu labvēlis. Viņi mēģina attīstīt. Vaišnavs mēģina attīstīt visas dzīvās būtnes Dieva apziņas līmenī. Lokānāṁ hita-kāriṇau. Tāpat kā Rūpa Gosvāmī, visi Gosvāmī. Lokānāṁ hita-kāriṇau tri-bhuvane mānyau śaraṇyākarau. Vaišnavs neskatās, vai tas ir indietis, amerikānis vai kāds cits. Kāds man kaut kur jautāja: "Kāpēc esat ieradies Amerikā?" Kāpēc lai es neierastos? Es esmu Dieva kalps, šī ir Dieva karaļvalsts. Kāpēc lai es neierastos? Mani aizturēt ir nedabiski. Ja mani aizturēsiet, jūs pastrādāsiet grēcīgas darbības. Tāpat kā valdības kalps, policija, tai ir tiesības ienkākt ikviena mājās. Tā nebūs ielaušanās. Līdzīgi Dieva kalpas ir tiesības doties visur. Neviens nevar to apturēt. Ja viņš aptur, tad viņš tiks sodīts. Jo viss pieder Dievam.

Šādā veidā mums jāsaskata lietas, kādas tās ir. Tā ir Krišnas apziņa. Krišnas apziņa nav izkropļota doma. Tādēķ Kuntī saka: janmaiśvarya-śruta-śrībhir edhamāna-madaḥ pumān (ŠB 1.8.26) Tie, kuri vairāk lieto narkotikas, nevar iegūt Krišnas apziņu. Tādas personas nevar iegūt Krišnas apziņu. Edhamāna-madaḥ. Jo tās ir narkomāni. Tāpat kā narkomāns ir pilnībā salietojies un runā blēņas. Ja kāds saka: "Mans dārgais brāli, tu runā muļķības. Šeit ir tēvs, šeit ir māte." Kam tas rūp? Viņš ir narkomāns. Līdzīgi visi šie blēži, narkomāni-muļķi. Ja jūs sakāt, ka "Šeit ir Dievs", viņi to nespēj saprast. Jo ir narkotiku ietekmē. Tādēļ Kuntī saka: tvām akiñcana-gocaram. Ja atbrīvojamies no šīm narkotikām, tā ir laba īpašība. Janmaiśvarya-śruta-śrī... Laba dzimšana, pilnības, laba izglītība, skaistums. Tos var izmantot. Kad tas pats cilvēks iegūst Krišnas apziņu... Tāpat kā adrāt jūs, amerikāņu zēni un meitenes. Jūs bijāt narkotiku iespaidā. Bet kad narkotiku iedarbība beidzās, jūs nu darāt labu kalpošanu Krišnas apziņā. Tāpat kā tad, kad dodaties uz Indiju, viņi ir pārsteigti. Kā šie amerikāņu zēni un meitenes kļuvuši tik traki pēc Dieva. Jo tas viņiem māca: "Tu, nelieti. Mācies. Jo tu atdarini Rietumvalstis. Nu mēs šeit redzam, rietumvalstu zēnus un meitenes dejojam Krišnas apziņā. Nu atdariniet jūs." Tāda bija mana politika. Tas nu vainagojies ar panākumiem. Jā. Visu tātad var izmantot. Dievu-vecākus, ja jūs izmantojat... Ja paliekat narkotiku ietekmē, neizmantojat to, tad tas nav labs ieguvums. Bet ja izmantojat to labiem mērķiem. Ja izmantojat šo vērtību Krišnas mērķiem, tas būs labāk. Tas pats piemērs. Tāpat kā nulle. Nullei nav vērtības. bet tiklīdz jūs pieliekat vienu pie nulles, tas tūdaļ kļūst desmit. Tūdaļ desmit. Vēl viena nulle, simts, vēl viena - tūkstotis. Līdzīgi Kamēr esat narkotiku ietekmē, tas viss ir nulle. Bet tiklīdz jūs pievienojat Krišnu, tas kļūst desmit, simts, tūkstotis, miljoni.

Bhaktas: Džaja, haribol.

Prabhupāda: Jā. Tā ir iespēja. Jums ir dota šī iespēja. Jums, amerikāņu zēni un meitenes, ir dota šī iespēja. Jums ir nulles. Pielieciet Krišnu. Jūs kļūstat desmit. Jā. Liels jums paldies.

Bhaktas: Haribol, Džaja Prabhupāda. Visa slava Prabhupādam!