LV/Prabhupada 0910 - Mums Vienmēr Jāmēģina Būt Krišnas Pakļautībā. Tā ir Veiksmīga Dzīve

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mums Vienmēr Jāmēģina Būt Krišnas Pakļautībā. Tā ir Veiksmīga Dzīve - Prabhupāda 0910


730419 - Lecture SB 01.08.27 - Los Angeles

Prabhupāda: Jo Kiršna neatšķiras no Sava ķermeņa. Viņš vienkārši ir Pats, garīga dvēsele. Mums nu ir šis ķermenis un patība. Es esmu pats, bet man ir šis ķermenis. Kad es patiesi kļūstu atkarīgs no Krišnas, tāpat kā Krišna ir apmierināts sevī, arī es tāds kļūšu. Kaivalya, kaivalya-pataye namaḥ (ŠB 1.8.27). Mājāvādī filozofi, monisti, vēlas saplūst ar Augstāko. Kā Augstākais ir apmierināts Sevī, arī viņi vēlas tādi kļūt, saplūstot ar Augstāko. Mūsu filozofija arī ir tāda pati, kaivalya. Bet mēs esam atkarīgi no Krišnas. Mēs nesaplūstam ar Krišnu. Tas ir viens. Ja mēs vienkārši piekrītam pakļauties Krišnas pavēlei, nav nesaprašanās, viss ir viens.

Šie Mājāvādī filozofi domā, ka "kāpēc man saglabāt savu atsevišķo eksistenci? Es saplūdīšu ar..." Tas nav iespējams. Jo mēs esam radīti... Ne radīti, jau no sākuma mēs esam neatņemamas daļiņas. Mēs esam atsevišķas daļiņas. Tādēļ Krišna Bhagavad-gītā saka: "Mans dārgais Ardžuna, tu, Es, visi šie cilvēki, kas sapulcējušies kaujas laukā, mēs pagātnē bijām personības, esam tagad, būsim nākotnē. Mēs esam individuāli." Nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām (Katha Upanišada 2.2.13.). Viņš ir Augstākais nitya, Augstākā Dzīvā Būtne starp neskaitāmi daudzām dzīvajām būtnēm. Mēs esam džīvas, neskaitāmi daudz. Nevar saskaitīt, cik daudz mūsu ir. Sa anantyāya kalpate. Šī ananta, neskaitāmi daudz dzīvo būtņu, un Krišna arī ir dzīvā būtne, bet Viņš ir galvenais. Tāda ir atšķirība. Nityo nityānā...

tāpat kā ir vadītājs. Līderis ir viens, sekotāji ir vairāki. Līdzīgi Krišna ir Augstākā Dzīvā Būtne, mēs esam pakļautas dzīvās būtnes. Tāda ir atšķirība. Atkarīgas, mēs varam saprast, ja Krišna mums nedod ēdienu, mēs badojamies. Tas ir fakts. Mēs neko nevaram saražot. Eko yo bahūnāṁ vidadhāti kāmān. Krišna uztur, mēs esam uzturētie. Tādēļ Krišna ir galvenais, mēs esam pakļautie. Tāds ir mūsu dabiskais, sākotnējais stāvoklis. Tādēļ, ja mēs mākslīgi vēlamies valdīt šajā materiālajā pasaulē, tā ir ilūzija. No tās mums jāatsakās. Mēs vienmēr būsim Krišnas pakļautie. Tāda ir veiksmīga dzīve.

Liels jums paldies.

Bhaktas: Haribol, visa slava Prabhupādam!