LV/Prabhupada 0924 - Vienkāršam Negatīvismam Nav Nozīmes. Ir Jābūt Kaut Kam Pozitīvam

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Vienkāršam Negatīvismam Nav Nozīmes. Ir Jābūt Kaut Kam Pozitīvam
- Prabhupāda 0924


730422 - Lecture SB 01.08.30 - Los Angeles

Tas, kura grēcīgā dzīve ir beigusies. Yeṣām anta-gataṁ pāpaṁ janānāṁ puṇya-karmaṇām (BG 7.28). Kam ir beigusies grēcīgā dzīve? Tam, kurš darbojas dievbijīgi. Jo ir jādarbojas. Ja kāds darbojas dievbijīgi, viņa grēcīgās darbības izzudīs dabiski. Brīvprātīgi viņam jāmēģina pārtraukt darboties grēcīgi četru pīlāru ietekmē. Viņam pašam jādarbojas dievbijīgi. Teorētiski tas nav iespējams, jo visiem ir kaut kas jādara. Ja viņam nav dievbijīgu darbību, tad teorētiski viņš nebūs spējīgs. Piemēram, praktiski, jūsu valdība tērē miljoniem dolāru, lai pārtrauktu narkotiku lietošanu. Visi to zina. Bet valdībai tas nav izdevies. Kā vienkārši ar likumu jūs varat to paveikt bez LSD vai citām narkotikām? Tas nav iespējams. Jums viņi pareizi jānodarbina. Tad tas automātiski... Un praktiski jūs varat redzēt, ka mūsu mācekļiem ir norāde "Nekādu narkotiku". Tūdaļ no tām atsakās. Bet valdībai tas nav izdeviem. Tas ir praktiski. Paraṁ dṛṣṭvā nivartate (BG 2.59). Ja jūs nedodat kādam pareizu nodarbošanis, jūs nevarat pārtraukt viņa slikto. Tas nav iespējams. Tādēļ mums ir divas puses - labās darbības un tajā pašā laikā aizliegumi. Nesaktie vienkārši: "Nekāda aizliegta seksa, nekādu narkotiku, nē, nē..." Vienkārši kam negatīvam nav nozīmes. Ir jābūt kaut kam pozitīvam. Jo visi vēlas kādu nodarbošanos. Tas ir tāpēc, ka mēs esam dzīvās būtnes. Mēs neesam akmeņi. Citi filozofi mēģina kļūt par mirušiem akmeņiem meditācijas ceļā. "Domāšu par tukšumu, bezpersoniski." Kā gan mākslīgi var radīt tukšumu? Jūsu sirds, prāts ir pilns darbībām. Tas viss ir mākslīgi. Tas nepalīdzēs cilvēku sabiedrībai. Tā sauktā joga un meditācija - tas viss ir blēņas. Jo nodarbošanās nav. Šeit ir nodarbošanās. Šeit ikviens ceļas agri no rīta un piedāvā Dievībām ārati. Viņi gatavo labu ēdienu. Viņi izrotā, veido ziedu vītnes, tik daudz nodarbošanās. Viņi dodas uz sankīrtanu, propagandē, pārdodot grāmatas. Dievdesmit četru stundu nodarbošanās. Tādēļ viņi spēj atteikties no šīs grēcīgās dzīves. Paraṁ dṛṣṭvā nivartate (BG 2.59).

Tāpat kā... Viss aprakstīts Bhagavad-gītā. Tāpat kā slimnīca. Slimnīcā ir tik daudz pacientu, viņi neēd neko ekadaši. Vai tas nozīmē, ka viņi ievēro ekadaši? Viņi vienkārši tiecas pēc ēdiena. Bet šie mācekļi brīvprātīgi neko neēd. Mēs nesakām, lai neko neēdat. Kādus augļus, ziedus. tas arī viss. Paraṁ dṛṣṭvā nivartate (BG 2.59). Kā bērns. Viņam kaut kas ir rokās, viņš ēd. Ja jūs viņam iedosiet ko labāku, viņš aizmetīs prom sliktāko un paņems labāko. Šeit ir Krišnas apziņa, šī labākā nodarbošanās, labāka dzīve, labāka filozofija, labāka apziņa, viss ir labāks. Tādēļ viņi var atsacīties no grēcīgām dzīves darbībām, un tas veicinās Krišnas apziņu.

Šīs darbības notiek ne tikai cilvēku sabiedrībā. Arī dzīvnieku sabiedrībā. Dzīvnieku sabiedrībā, ko visi ir neatņemama Krišnas daļiņa, dēli. Viņi pūst šajā materiālajā pasaulē. Krišnam ir liels plāns, kā tos atbrīvot. Viņš ierodas personīgi. Dažkārt Viņš atsūta savus tuvākos bhaktas. Dažkārt Viņš ierodas Pats. Dažkārt Viņš atstāj norādījumus kā Bhagavad-gītā.