LV/Prabhupada 0929 - Mazgāties arī nav Prakse. Iespējams Reizi Nedēļā

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mazgāties arī nav Prakse. Iespējams Reizi Nedēļā
- Prabhupāda 0929


730424 - Lecture SB 01.08.32 - Los Angeles

Tulkojums: "Daži saka, ka Nedzimušais dzimis dievbijīgu valdnieku slavēšanai, citi saka, ka Viņš piedzimis, lai iepriecinātu Valdnieku Jady, vienu no Taviem dārgākajiem bhaktām. Tu parādies viņa ģimenē tāpat kā sandalkoks parādās Malaja kalnos."

Prabhupāda: Ir divals Malajas. Viens Malaja kalns un šī Malaja... Malaizija, tā to pazīst tagad. Agrāk šī Malaizija, tur auga ļoti daudz sandalkoka. Jo pirms 5000 gadiem bija liels sandalkoka pieprasījums. Ikvienam bija jāizmanto sandalkoka mīkstums. Jo Indija ir tropiska zeme. Tas ir labs kosmētikas līdzeklis. Tie, kuri var atļauties karstās vasarās, ja pārklājat sandala mīkstumu uz sava ķermeņa, jutīsieties vēsi. Tas ir vēsi.

Tāda bija sistēma... Tas notiek, bet ļoti mazos apmēros. Ka ikviens mazgājoties uzlika sandalkoka pastu. Tas turēja ķermeni vēsu visu dienu. Tāda bija kosmētika. Kali jugā... to sauc par prasādhanam. Tāpat kā ikvienā valstī pēc mazgāšanās jūs apģērbjaties un sasmaržojaties. Indijā pēc mazgāšanās bija pieņemts uzlikt tilaku, doties uz Dievību istabu, izrādīt cieņas apliecinājumus, tad prasāda, no Dievību istabas paņēma čandana-prasādu un to pielietoja. To sauc par prasādhanam. Kali jugā tiek teikts: snānam eva hi prasādhanam. Ja kāds labi nomazgājas, tā ir prasādhanam. Tik daudz. Nav vairs vairāk kosmētikas, sandalkoka eļļas, rožu smaržas vai rožūdens. Tas vairs nenotiek. Ka snānam eva prasādhanam (ŠB 12.2.5). Vienkārši nomazgājoties...

Kad biju Indijā, sākumā... Mazgāties ir pierasti, jo pat nabadzīgākais mazgāsies rīta agrumā. Bet patiesībā, kad ierados jūsu valstī, redzēju, ka mazgāties arī nav viegli. Mazgāties nav pierasts. Iespējams, reizi nedēļā. Mēs esam pieraduši Indijā mazgāties trīsreiz dienā. Un esmu redzējis, ka Ņujorkā draugs dodas pie otra, jo viņam nav iespējas nomazgāties. Dodas pie drauga. Vai ne? Es esmu redzējis. Tā aprakstītas Kali-jugas pazīmes, ka būs ļoti grūti pat nomazgāties. Snānam eva hi prasādhanam.

Un dākṣyaṁ kuṭumba-bharaṇam. Dākṣyam. Dākṣyam nozīmē tas, kurš slavens ar dievbijīgām darbībām. Viņu sauc dākṣyam. Dākṣyam vārds aizgūts no dakṣa Dakṣa nozīmē lietpratīgs. Tātad dākṣyaṁ kuṭumba-bharaṇam. Kali-jugā, ka cilvēks var uzturēt ģimeni... Ģimene nozīmē sieva un pāris bērnu, viens vai divi. To sauc par ģimeni. Bet ģimene nenozīmē ko tādu Indijā. Ģimene nozīmē apvienotā ģimene. Apvienotā ģimene, tēvs, dēli, brālēni, māsa, vīri. Viņi dzīvo kopā. To sauc par ģimeni. Bet Kali-jugā būs grūti pat uzturēt ģimeni. Ja cilvēks var uzturēt savu ģimeni...

Ņujorkā, kad es tur biju, ieradās viena dāma gados. Viņai bija pieaudzis dēls. Es viņai jautāju: "Kāpēc gan neizprecināt savu dēlu?" "Jā, viņš var precēties, ja vien spēj uzturēt ģimeni." Es to nezināju - ka uzturēt ģimeni šeit ir ļoti grūti. Es to nezināju. Tas ir aprakstītd Bhāgavatam. Ja cilvēks var uzturēt ģimeni, ak, viņš ir ļoti slavējams cilvēks. "Ak, viņš uztur piecas (?)." Ja meitenei ir vīrs, viņa jāuzskata par ļoti veiksmīgu. Patiesībā kas tāds notiek.