LV/Prabhupada 0933 - Krišnas Apziņas Kustība Mēģina Glābt Cilvēkus no Pagrimšanas Līdz Dzīvnieku Līmenim

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Krišnas Apziņas Kustība Mēģina Glābt Cilvēkus no Pagrimšanas Līdz Dzīvnieku Līmenim
- Prabhupāda 0933


730424 - Lecture SB 01.08.32 - Los Angeles

Prabhupāda: Krišna ierodas, lai kļūtu par Dēvakī dēlu, lai Dēvakī slavinātu. Krišna kļūst par Jašodas dēlu, lai slavinātu Svau bhaktu, Jašodu. Līdzīgi Krišna parādījās Māhārādža Jadu dinastijā - tikai lai slavinātu. Viņš bija dižens Krišnas bhakta un... Viņš ir dzimis Mahārādža Jadu ģimenē. Joprojām slavina visu ģimeni: Jādavi. Krišnas vārds ir Jādava, jo Viņš piedzima Jadu ģimenē. Kāpēc Krišna piedzima...? Lai slavinātu ģimeni. Tieši šeit dots piemērs: malayasyeva candanam (ŠB 1.8.32). Candana. Tas ir koks. Koks var augt visur, bet sandalkoks, tā kā tas ir bieži sastopams Malaizijā... Agrāk viņi audzēja šo koku, kā es jau teicu, jo sandalkokam bija liels pieprasījums, īpaši Indijā. Mūsdienās viņi audzē gumijkokus, jo pēc tiem ir liels pieprasījums.

Pat pēc darba... Kuntī dod ļotu labu piemēru. Šis candana koks spēj augt visur. Tam nav jāaug tieši Malaizijā vai Malajas kalnos. Nav šādu likumu un noteikumu. Tas var augt visur. Bet tā kā šis sandalkoks audzis lielos daudzumos šajā pasaules daļā, sandalkoku pazīst kā malaya-candana. Malaya-candana.

Tāpat kā rietumvalstīs smaržūdens ir eau de cologne. Eau de cologne. Nosaukums radies no pilsētas Francijā... Tur tas tiek ražots, tādēļ to sauc eau de cologne. Līdzīgi eau de cologne var radīt visur, bet sākotnēji to radīja šajā pilsētā, tādēļ to sauc par eau de cologne. Līdzīgi sandalkoks var augt visur, bet tā kā sākotnēji tas bieži bija sastopams Malajas...

Nu pirms 5000 gadiem Kuntī izteica lūgšanu. Tas nozīmē pirms 5000 gadiem Malaizijā auga sandalkoki. Tātad Malaizija nav jauns vārds. To pazina pirms tūkstošiem gadu. Šīs vietas bija Vēdu kultūrā. Līdzīgi viņa dod piemēru, ka... Krišnam nav noteikti jāpiedzimst noteiktā ģimenē vai valstī. Bet lai slavētu notektu ģimeni vai cilvēku, jo viņi ir bhaktas, Viņš piedzimis tur.

Tādēļ viņu sauc par divjam jeb pārpasaulīgu. Viņam nav tas obligāti. Bet Viņš to dara. Tāda ir atšķirība starp mūsu un Krišnas dzimšanu. Mums tas ir obligāti. Ja pēc mūsu karmas mums jāpiedzimst labā ģimenē, tad mēs tādā arī piedzimsim, tas pats attiecas uz cilvēku vai padievu sabiedrību. Bet ja manas darbības ir kā dzīvniekam, tad es piedzimšu dzīvnieku ģimenē. Tas ir spēks. Karmaṇā daiva-netreṇa jantur deha upapattaye (ŠB 3.31.1). Mēs attīstām noteikta veida ķermeni saskaņā ar savu karmu.

Cilvēka dzīves forma domāta athāto brahma jijñāsā, lai sapratu Augstāko, Absolūto Patiesību. Bet ja mēs tā nedarām, ja esam vienkārši kā dzīvnieki, tad atkal piedzimsim dzīvnieka veidolā. Iespējas nepareiza izmantošana. Tad mēs esam... Tādēļ šī Krišnas apziņas kustība mēģina glābt cilvēkus no atgriešanās dzīvnieka dzīvē.

Liels jums paldies.

Bhaktas: Harē Krišna, visa slava Šrīlam Prabhupādam!