LV/Prabhupada 0934 - Viņiem Nerūp Dvēseles Vajadzības, Tā ir Muļķa Civilizācija

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Viņiem Nerūp Dvēseles Vajadzības, Tā ir Muļķa Civilizācija
- Prabhupāda 0934


Lecture on SB 1.8.33 -- Los Angeles, April 25, 1972

Bhakta: Tulkojums: "Citi saka, ka, tā kā gan Vāsudēva, gan Devaklī lūdza Tevi, Tu esi piedzimis kā viņu dēls. Neapšaubāmi Tu esi nedzimis, tomēr esi piedzimis viņu labklājībai un nogalinājis padievu skauģus."

Prabhupāda: Inkarnācijām ir divi iemesli. Tie pieminēti Bhagavad-gītā.

yadā yadā hi dharmasya
glānir bhavati bhārata
abhyutthānam adharmasya
tadātmānaṁ sṛjāmy aham
(BG 4.7)

Kungs saka, ka ikreis, kad parādās bezdievība, nav reliģijas, dharmasja... Glāniḥ. Glāniḥ nozīmē novirzes. Tāpat kā ja jūs veicat kādu kalpošanu. Var būt kādas novirzes. Tad tā kļūst piesārņota. Tātad yadā yadā hi dharmasya glānir bhavati... Dharmasya glānir bhavati nozīmē bezdievības attīstība. Tas nozīmē, ka jūsu bagātība pazūd, jūsu nabadzība pieaug. Ja palielināt vienu pusi, samazināsies otra, un otrādi... Bet jums jāuztur līdzsvarā. Tas ir nepieciešams.

Cilvēku sabiedrībā vajadzīgs uzturēt līdzvaru. Kas ir līdzvars? Viņi to nezina... Tāpat kā līdzsvars. Viena daļa gars, otra - matērija. Nu mēs patiesībā esam garīga dvēsele. Tā vai citādi esam ieslodzīti šajā materiālajā ķermenī. Šī iemesla dēļ, kamēr mums ir šis ķermenis, mums ir ķermeņa vajadzības, ēšana, gulēšana, dzimumattiecības un aizsardzība. Tās ir ķermeņa vajadzības. Dvēselei tas nav vajadzīgs. Dvēselei nav jāēd. To mēs nezinām. Lai arī ko mēs ēstu, tas ir ķermeņa uzturēšanai. Patsāv ķermeņa vajadzības, bet, ka vienkārši rūpējaties par ķermeni, nerūpējoties par dvēseles vajadzībām, tā ir muļķība. Muļķa civilizācija. Nekāda līdzsvara. To viņi nezina.

Muļķis vienkārši mazgā mēteli, bet nerūpējas par ķermeni. Vai putns ir būrī, bet jūs rūpējaties tikai par būri, neliekoties ne zinis par putnu būrī... Putns raud: "Ka Ka. Dos man ēdienu, dod man ēdienu." Bet jūs rūpējaties vien par būri. Tā ir muļķība. Kāpēc esam nelaimīgi? Kāpēc īpaši jūsu valstī... Jums būtu jābūt bagātākajai valstij pasaulē. Jums nekā netrūkst. Ir ēdiens, netrūkst mašīnu, bankas kontu, dzimumattiecību. Jums ir viss, pilnīgi. Un kāpēc tomēr daļa cilvēku ir neapmierināti un apjukuši kā hipiji? Viņi nav apmierināti. Kāpēc? Tāds ir trūkums. Jo nav līdzsvara. Jūs rūpējaties par ķermeniskajām dzīves vajadzībā, bet jums nav zināšanu par dvēseli. Bet ir arī dvēseles vajadzības. Jo dvēsele ir īstais uzmanības objekts. Ķermenis ir tikai pārklājs.