LV/Prabhupada 0958 - Jūs Nemīlat Govis; Jūs Tās Sūtāt Tās uz Lopkautuvi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Jūs Nemīlat Govis; Jūs Tās Sūtāt Tās uz Lopkautuvi - Prabhupāda 0958


750624 - Conversation - Los Angeles

Dr. Orr: Vai skandēšana pilnīgi nepieciešama, lai zinātu...

Prabhupāda: Tas ir vieglākais veids, kā tiešā veidā saskarties ar Dievu. Tā kā Dievs un Viņa vārds ir pilnīgi, tāpēc Dieva vārdu atkārtošana nozīmē tiešu saskarsmi ar Dievu.

Dr. Kroslijs: Kāpēc tas ir labāk kā mīlēt savu tuvāko tradicionālajā bhakti-mārgā?

Prabhupāda: Jūs mīlat savu tuvāko, taču nemīlat savu tuvāko dzīvnieku. Jūs mīlat cilvēku, taču sūtāt dzīvniekus uz lopkautuvi. Tāda ir jūsu mīlestība.

Dr. Volfe: Un kareivji kaujā...

Prabhupāda: Huh?

Dr. Volfe: Un kareivji cīņā tiek nogalināti.

Prabhupāda: Nē, vispirms uzzinām par šo vīru, tad sūtiet karot. Mūsu mīlestība ir ierobežota. Bet ja mīlat... Tāpat kā šis koks. Ir daudzi simti tūkstoši lapu un ziedu. Ja jūs laistāt katru no tiem, tas aizņems visu jūsu dzīvi. Un ja esat saprātīgi, laistāt saknes, ūdens nonāks visur. Ja neesat saprātīgs, turpiniet laistīt katru lapu, katru... Visam ķermenim nepieciešams ēdiens. Tas nenozīmē, ka jums jānodrošina ēdiens ausīm, acīm, nagiem, taisnajai zarnai... Nē. Jums jāpabaro kuņģis, ēdiens tiks izplatīts. Krišna saka: mayā tatam idaṁ sarvam. To mēs jau esam apguvuši. Ja mīlat Krišnu, tad jūsu mīlestība tiks izplatīta. Ja nemīlat Krišnu, ja mīlat kādu citu, tad šis kāds raudās, ka "Jūs mani nemīlat."

Dr. Volfe: Vai varu jautāt, Šrīla Prabhupāda?

Prabhupāda: Vispirms mēģiniet saprast šo. Tāpat kā saka Krišna, mayā tatam idaṁ sarvam: "Es ar Savām enerģijām izpaužos visur." Kā gan var būt visur? Ja mīlat Krišnu, jūsu mīlestība būs pieejama visiem. Jūs maksājat nodokļus valdībai, šis nodoklis tiks izplatīts tik daudzās nodaļās. Jums nav jādodas uz katru nodaļu un tur jāmaksā nodoklis. Maksājiet valsts kasei, to izplatīs. Tas ir saprātīgi. Un ja sakāt: "Kāpēc man jāmaksā kasei?" Man jāmaksā šai nodaļai, tai nodaļai, un arī tai." Jūs varat doties, bet ar to nekad nepietiks. Jūs varat mīlēt cilvēci, bet ja nemīlat Krišnu, jūs nemīlat arī govis, jūs tās sūtāt uz lopkautuvēm. Jūsu mīlestība paliks nepilnīga. Tā nekad nebūs pilnīga. Ja mīlat Krišnu, jūs mīlēsiet pat mazu skudriņu. Jūs neinteresēs pat skudras nogalināšana. Tā ir īsta mīlestība.

Dr. Orr: Es piekrītu, ka mēs nemīlam pareizi, sūtot dzīvniekus uz lopkautuvēm.

Prabhupāda: Jā. Tik slikta mīlestība nav mīlestība.

Dr. Orr: Bet tā ir apgriesta patiesība - skandējam ļoti labi, mīlam Krišnu, lai gan nemīlam savus tuvākos.

Prabhupāda: Mēs ne... Skandējam. Mēs arī strādājam. Mēs vienkārši nesēžam un neskandējam. Tāpēc ka es skandēju, es mīlu visus. Tas ir fakts. Šie Harē Krišna skandētāji nekad nepiekritīs nogalināt dzīvniekus, pat augus, jo zina, ka viss ir neatņemama Dieva daļiņa. Kāpēc kādu nevajadzīgi nogalināt? Tā ir mīlestība.

Dr. Orr: Mīlestība nozīmē nekad nenogalināt?

Prabhupāda: Ir tik daudz lietu. Tā ir viena no tām. Jā, tas ir viens no... Vai nogalināsiet savu paša dēlu? Kāpēc? Jo jūs viņu mīlat.

Dr. Džudah: Vai izskaidrosiet tā otru pusi, faktu, ka, protams, Bhagavad-gītā ir savs kaujas lauks, kurā Krišna prasa Ardžunam doties un cīnīties ar tuviniekiem, jo tas ir kšatrija pienākums?

Prabhupāda: Jā. Jo materiālajā pasaulē sabiedrības miera uzturēšanai dažkārt nogalināšana ir nepieciešama. Tāpat kā kaujā. Kad ienaidnieks ieradies jūsu valstī, jūs nevarat nosēdēt mierīgi, jums jācīnās. Bet tas nenozīmē, ka jums ļauts nogalināt ikvienu pēc vēlēšanās. Tie ir īpaši apstākļi, kad jābūt cīņai. Tādēļ kšatrijiem nepieciešams aizsargāt.