LV/Prabhupada 0960 - Ikviens, Kurš Noliedz Dieva Pastāvēšanu, ir Trakais

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ikviens, Kurš Noliedz Dieva Pastāvēšanu, ir Trakais - Prabhupāda 0960


750624 - Conversation - Los Angeles

Prabhupāda: Īstaos baudītājs un cietējs ir dvēsele, nevis šis ķermenis. Kad dvēsele ir ārpus ķermeņa, ķermenis vairs nebauda, ne arī cieš, tas ir matērijas gabals. Baudas un ciešanu sajūta ir tik ilgi, kamēr ķermenī ir dvēsele. Tādēļ dvēsele ir svarīga. Un ja varat izzināt dvēseli, jūs varat saprast, kas ir Dievs.

Pīters: Kā jūs zināt, ka tur ir dvēsele?

Prabhupāda: Jo jūs runājat. Tā kā jūs jautājat, es pazīstu dvēseli. Tā kā esat dvēsele, jūs jautājat. Tiklīdz dvēsele ir ārpus jūsu ķermeņa, jūs vairs nevarat jautāt. Jautāšana beigusies.

Dr.Volfe: Vai var teikt, ka dvēsele un dzīvība ir identiskas?

Prabhupāda: Jā. Identiski... Dzīvība ir dvēseles pazīme. Tā kā ir dvēsele, ir arī dzīvība. Un tiklīdz dvēseles vairs nav, nav arī dzīvības. Debesīs ir saule, gaisma. Kad saule norietējusi, gaismas vairs nav, ir tumsa.

Dr.Orr: Vai ķermeni var ierobežot? Vai ķermeni var disciplinēt,atturēties no tā, ignorēt? Vai tas ir tas, ko ierosināt?

Prabhupāda: Ignorēt?

Bahulāšva: Kā izturēties pret ķermeni?

Dr.Orr: Kā izturēties pret ķermeni?

Prabhupāda: Izmantot pēc labākās iespējas. Tā ir neizdevīga situācija. Bet mums tā jāizmanto.

Dr.Orr: Kad sakāt, ka viss ir Dieva daļa, jūs kā izņēmumu nosaucat ķermeni - ķermenis nav dievišķs.

Prabhupāda: Jā.

Bhakta: Nē, viņš saka, ka tad, kad runājam par to, ka viss ir Dieva daļa, mēs ķermeni uztveram kā izņēmumu. Viņš saka, ka tad ķermenis ir izņēmums. Vai ķermenis nav Dieva daļa?

Prabhupāda: Nē, kāpēc? Arī ķermenis ir daļa. To mēs esam izskaidrojuši.

Dr.Džudah: Mājā-šakti.

Prabhupāda: Jā, tā ir vēl viena enerģija.

Dr.Orr: Ak, skaidrs.

Džudah: Krišnas zemāka līmeņa enerģija.

Dr.Orr: Zemāka līmeņa enerģija.

Prabhupāda: Viss ir Dieva enerģija, arī ķermenis ir Dieva enerģija. Labākais ķermeņa pielietojums ir izmantošana Dieva labad. Tad ķermenis tiek garīgots. Arī ķermenis ir Dieva enerģija, ja to iesaista kalpošanā Dievam, tad ķermenis vairs nav neizdevīgs, tas ir izdevīgs.

Prabhupāda: Ja īrnieks domā, ka dzīvoklis ir viņa, tad viņš kļūdās. Ja viņš labi zina, ka tas pieder saimniekam, ka tas iedots viņam lietošanā, tad tās ir zināšanas.

Dr.Volfe: Šrīla Prabhupāda, īrnieku viegli var izraidīt.

Prabhupāda: Jā, izraidīt. Un tajā laikā viņš zina, ka saimnieks viņu var izraidīt. Tas arī teikts Bhagavad-gītā: mṛtyuḥ sarva-haraś cāham (BG 10.34). Pie tiem, kuri netic Dievam, Dievs ieradīsies kā nāve: "Nu tici Man. Projām!" Beigas. Un jūsu lepnumam gals. Jūsu lepnus, īpašums, ģimene, bankas konts, debesskrāpis - tas viss tiek atņemts. "Viss. Vācies prom." Tas ir Dievs. Vai nu saprotat Dievu? Ticēt vai neticēt jūsu ziņā, bet Dievs kādu dienu ieradīsies. Viņš paņems jūs, visu, un teiks: "Vācies!" Tas ir Dievs. Ticiet vai ne, tam nav nozīmes. Tas pats piemērs: ja īrnieks netic saimniekam, bet saimnieks ierodas ar tiesas pavēli, lai viņš dodas prom, tad jums tas jādara. Tas arī viss. Tas teikts Bhagavad-gītā. "Neticīgajiem Es ierodos kā nāve un atņemu visu. Beigas." Tam ir jātic. "Jā, protams." Tad Dievs ir pārliecināts. Jūs varat izaicināt, kamēr jums ir mazliet dzīves gadu, bet Dievs atnāks un aizdzīs jūs prom no jūsu lepnuma, ietekmīgā stāvokļa: "Dodieties prom!" Ja būtne ir vājprātīga, tā teiks, ka Dieva nav. Ikviens, kurš noliedz Dieva eksistenci, ir traks.

Dr.Volfe: Prabhupāda, vai labāk nebūtu teikt, ka viņš ir akls, muļķis?

Prabhupāda: Jā, tas pats. Trakums ir visas muļķības summa. Kad es saku traks, tas ir visa veida muļķības apkopojums. (sānis:) Nu jūs varat dot viņiem prasādu. Es domāju, ka esmu aizņēmis viņu laiku.