LV/Prabhupada 0970 - Mēle Vienmēr Jāizmanto Visaugstā Kunga Slavināšanai



730400 - Lecture BG 02.13 - New York

Tāds nu ir mūsu stāvoklis, mēs nespējam saprast Krišnu, prātā spekulējot, ierobežoti jutekļi. Tas nav iespējams. Mums tie jānodarbina - sevonmukhe hi jihvādau - sākot no džihvā, mēles. Mēle ir lielākais ienaidnieks un arī labākais draugs. Ja ļaujat mēlei darīt, kā patīk, smēķēt, dzert, ēst gaļu, to un šo, tā ir jūsu lielākais ienaidnieks. Ja neatļaujat mēlei, kontrolējat to, tad jūs varat kontrolēt visus jutekļus. Automātiski.

Tā'ra madhye jihvā ati lobhamoy sudurmati
tā'ke jetā kaṭhina saṁsāre
kṛṣṇa baro doyāmoy koribāre jihvā jay
swa-prasād-anna dilo bhāi
sei annāmṛta pāo rādhā-kṛṣṇa-guṇa gāo
preme ḍāko caitanya-nitāi
(Bhaktivinoda Thākurs)

Tātad mēle vienmēr jāizmanto Visaugstā Kunga slavināšanai. Tāds ir mēles darbs. Un mēlei nav jāļauj ēst neko citu kā tikai Krišnas prasādu. Tad jūs iegūsiet atbrīvi, vienkārši kontrolējot mēli. Ja jūs ļausiet mēlei darīt visu ko, tas būs ļoti sarežģīti. Garīgā izglītība, kā Krišna saka, sākas, kad saprotat, ka neesat šis ķermenis. Un apmierināt jutekļus nav mans darbs, jo es neesmu šis ķermenis. Ja es neesmu šis ķermenis, kāpēc man pūlēties apmierināt tikai ķermeni? Ķermenis nozīmē jutekļi. Tas ir pirmais norādījums.

Tātad karmī, gjānī, jogi mē'jina apmierināt ķermeņa prasības. Karmī to dara tieši. "Ēd, dzer, jautrojas, bauda." Tāda ir viņu filozofija. Gjānū arī mēģina saprast, ka nav šis ķermenis. Neti neti neti neti: "Ne tas, ne tas, ne tas, ne tas..." Jogi arī mēģina savaldīt jutekļus ar ķermeņa vingrinājumiem, hatha jogu. Viņu darbības centrs ir ķermenis. Darbību centrs ir ķermenis. Un mūsu filozofija sākas ar to, ka neesam šis ķermenis. Vai redzat? Kad viņi nokārto savu fiziskās sagatavotības pārbaudījumu ķermenim, tad viņi var spēt saprast, kāda ir to funkcija. Bet mūsu filozofija sākas ar to, ka neesam šie ķermeņi. Pēcskolas mācības. "Jūs neesat šis ķermenis." Tas ir Krišnas norādījums. Mēs esam redzējuši tik daudzus ietekmīgus politiķus un mācītos Indijā. Viņi raksta Bhagavad-gītas komentārus, bet to dara ķermeniskajā dzīves apziņā. Mēs esam redzējuši savā valstī diženu līderi, Mahātmu Gandhi, viņa foto ir ar Bhagavas-gītu. Bet ko viņš darījis savā dzīvē? Ķermeniskais priekšstats: "Esmu indietis. Esmu indietis." Nacionālisms nozīmē ķermeniskā dzīve. "Esmu indietis", "esmu amerikānis", "esmu kanādietis". Bet mēs neesam šis ķermenis. Tad kur gan būs jautājums par to, ka esmu indietis, amerikānis, kanādnietis? Tātad viņiem nav zināšanu par ķermenisko dzīves uztveri, viņi tajā ir iegrimuši, tomēr viņi ir Bhagavad-gītas autoritāte. Tikai paskat, kas par joku. Un Bhagavad-gīta sākumā māca, ka neesam šie ķermeņi. Un viņi ir ķermeniskajā dzīves apziņā. Tas mēģiniet saprast, kāds ir to stāvoklis. Ko viņi var saprast no Bhagavad-gītas? Ja kāds jūt, ka "es piederu šai tautau, ģimenei, kopienai, kultam, tam vai šādai reliģijai..." Tas viss ir ķermeniskā dzīves apziņa.