LV/Prabhupada 0972 - Mēģiniet Saprast, Kādu Ķermeni Saņemsiet kā Nākamo?

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēģiniet Saprast, Kādu Ķermeni Saņemsiet kā Nākamo - Prabhupāda 0972


730400 - Lecture BG 02.13 - New York

Kamēr būsim šajā ķermeniskajā dzīves apziņā, ilūzija pieaugs. Tā nekad nesamazināsies. Tādēļ pirmais Krišnas norādījums Ardžunam... Ja Ardžuna nebūtu ilūzijas varā, ka ir šis ķermenis, otrā pusē ir viņa brāļi, vectēvs, brālēni, radinieki, un nebūtu gatavas nogalināt. Tā ir ilūzija. Tādēļ, lai kliedētu šo ilūziju, tumsu, Krišna sniedz pirmo mācību, ka neesam šie ķermeņi. Dehino 'smin yathā dehe kaumāraṁ yauvanaṁ jarā tathā dehāntara-prāptih (BG 2.13). Jums būs jāmaina šis ķermenis tāpat, kā esat to nomainījuši agrāk. Jūs jau esat nomainījuši. Jūs bijāt mazuļi. Jūs maināt savu ķermeni no mazuļa un bērna. Tad iegūstat jaunieša ķermeni, tad sirmgalvja ķermeni. Pēc tam nomaināt uz... tāpat kā to jau daudzas reizes esat darījuši. Līdzīgi būs citas pārmaiņas. Jums būs jāpieņem cits ķermenis. Ļoti vienkārša loģika. Jūs jau esat nomainījuši.

Tātad tathā dehāntara-prāptir dhīras tatra na muhyati (BG 2.13). Tā kā viņi ir ķermeniskajā dzīves apziņā, ka "es esmu šis ķermenis, ķermenis nemainās". Ķermenis mainās. Viņi to pat redz šajā dzīvē. Viņi neticēs, ka pēc šī ķermeņa nomaiņas iegūs citu ķermeni. Tas ir loģiski. Dehino 'smin yathā dehe kaumāraṁ yauvanaṁ jarā tathā dehāntara-prāptih (BG 2.13). Tieši tāpat kā esam nomainījuši šo ķermeni tik daudzas reizes, man jāmaina arī šoreiz. Tādēļ saprātīgajam jāmēģina saprast, kādu ķermeni viņš iegūs nākotnē. Tas ir saprāts. Tas arī izskaidrots Bhagavad-gītā, kādu ķermeni iespējams iegūt.

yānti deva-vratā devān
pitṟn yānti pitṛ-vratāḥ
bhūtāni yānti bhūtejyā
yānti mad-yājino 'pi mām
(BG 9.25)

Ja vēlaties doties uz augstāku planetāro sistēmu, kur dzīvo padievi simtiem un miljoniem gadu ilgi... Tāpat kā Brahma. Vienu Brahmas dienu jūs izskaitļot nespējat. Augstākajās planetārajās sistēmās ir tūkstošiem reižu labākas iespējas apmierināt jutekļus un ilgāka dzīve. Viss. Kādēļ gan citādi karmī vēlas doties uz debesu planētām? Yānti deva-vratā devān (BG 9.25). Ja vēlaties doties uz augstākām planetārajām sistēmām, varat doties. Krišna saka, ka ir process. Tāpat kā, lai dotos uz mēness planētu, jābūt lietpratīgam karma-kāndā, auglīgās darbībās. Ar karma-kāndu jūs iegūstat savu dievbijīgo darbību augļus, tad varat nonākt uz mēness. Tas pieminēts Šrīmad-Bhāgavatam. Bet jūs nevarat nokļūt uz mēness ar varu. "Ar varu es izmantošu šo lidmašīnu un satelītus. Ak..." Pieņemsim, man Amerikā ir labs auto. Ja es vēlos ar varu nonākt citā valstī, vai tas ir iespējams? Nē. Jums jābūt pasei, vīzao. Jums jābūt valdības atļaujai. Tad varat ienākt. Nevis jums ļaus tikai labas mašīnas dēļ. Tātad ar varu mēs nevaram... Tas ir muļķīgs, bērnišķīgs mēģinājums. Viņi nespēj tur doties. Tādēļ mūsdienās viņi ir pārtraukuši. Par to nerunā. Viņi apzinās savu nespēju. Tādēļ jūs nevarat. Bet iespēja ir. Ja piekopjat pareizo procesu, jūs tiksiet paaugstināts. Līdzīgi varat doties uz Pitrilokām. Piedāvājot šradhas un pindu, varat doties uz Pitriloku. Līdzīgi varat palikt šajā likā. Bhūtedžjā. Līdzīgi jūs varat atgriezties mājās atpakaļ pie Dieva.