LV/Prabhupada 0974 - Mūsu Varenība ir Ļoti, Ļoti Maza. Dievs ir Dižens

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mūsu Varenība ir Ļoti, Ļoti Maza. Dievs ir Dižens - Prabhupāda 0974


730408 - Lecture BG 04.13 - New York

catur varṇyaṁ mayā sṛṣṭaṁ
guṇa-karma-vibhāgaśaḥ
tasya kartāram api māṁ
vidhy akartāram avyayam
(BG 4.13)

Tas ir pants no Bhagavad-gītas. Lielākā daļa no jums zina par Bhagavad-gītu. Tā ir ļoti slaven zināšanu grāmata. Un mēs stāstām par Bhagavad-gītu kāda tā ir. Šī Krišnas apziņas kustība nozīmē runāt par Bhagavad-gītu kāda tā ir bez jebkādiem grozījumiem.

Krišna runā par četrām cilvēku grupām, catur varṇyam... Čatūr nozīmē "četri", un varna nozīmē "sabiedrības iedalījums". Tāpat kā varna nozīmē krāsa. Un ir iedalījums pēc krāsām, sarkana, zila, dzeltena. Līdzīgi cilvēku sabiedrība jāiedala saskaņā ar īpašībām. Īpašības arī sauc par krāsām. Catur varṇyaṁ mayā sṛṣṭaṁ guṇa-karma-vibhāgaśaḥ (BG 4.13). Materiālajā pasaulē ir trīs īpašības. Trīs īpašības jeb trīs krāsas. Sarkana, zila un dzeltena. Tās sajaucas. Tad jūs iegūstat astoņdesmit vienu krāsu. Trīs krāsas, pareizinātas ar trīs, kļūst par deviņi. Deviņi reiz deviņi kļūst par astoņdesmit viens. Ir astoņi miljoni četrssimt tūkstoši dažādu dzīvo būtņu veidu. Šo materiālo īpašību sajaukuma dēļ. Daba ražo dažādus ķermeņus saskaņā ar dzīvās būtnes sabiedrību iegūst noteikta veida īpašību.

Dzīvās būtnes ir neatņemamas Dieva daļiņas. Pieņemsim, Dievs ir liela uguns, dzīvās būtnes ir vien dzirkstelītes. Dzirksteles arī ir uguns. Ja uz ādas uzkrīt dzirkstele, arī tā svilina. Bet tā nav tik spēcīga kā ugunskurs. Līdzīgi Dievs ir visvarens, dižens. Mēs esam neatņemamas Dieva daļiņas. Tādēļ mūsu varenība ir ļoti maziņa, sīciņa. Dievs ir varens. Tādēļ Viņš radījis tik daudz visumus. Mēs nespējam apzināt pat vienu Visumu. Šis viens Visums, ko redzam, debesim, kupolu demesīs, ārējo kosmosu. Tur ir miljoniem zvaigžņu, planētu. Tās turas gaisā. Visi to zina.