LV/Prabhupada 0977 - Mūsu Materiālais Ķermenis Veidots pēc Mūsu Garīgā Ķermeņa

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mūsu Materiālais Ķermenis Veidots pēc Mūsu Garīgā Ķermeņa - Prabhupāda 0977


730408 - Lecture BG 04.13 - New York

Nu Krišna saka: catur varṇyaṁ mayā sṛṣṭaṁ guṇa-karma-vibhāgaśaḥ (BG 4.13). Kad mēs esam dzīvnieki... Mums jāceļo pa dzīvnieku ķermeņiem. Evolūcijā esam ieguvuši šo cilvēka ķermeni. Nu mums ir iespēja izkļūt no dzimšanas un nāves cikla. Tā ir mūsu īstā problēma. Bet cilvēkiem izglītības trūkuma dēļ... Nav izglītības iestāžu, kas māca, kā notiek dvēseles pārceļošana. Viņi nezina. Lieli maģistri un doktori, bet viņi nezina, kāds ir dzīvās būtnes patiesais stāvoklis. Bet tā ir īstā problēma.

Viņi nezina īsto problēmu, Bhagavad-gītā teikts: janma-mṛtyu-jarā-vyādhi (BG 13.9), dzimšana, nāve, vecums un slimības. Tā ir īstā problēma. Neviens nevēlas piedzimt, nomirt. Dzimšana un nāve. Kad ir dzimšana, ir jābūt arī nāvei. Visam dzimušajam jāmirst. Tātad janma-mṛtyu. Un vecums. Kamēr dzīvojat jums jāmaina savs stāvoklis. Viens stāvoklis ir vecums. Mums jākļūst slimiem. Ir tik daudz sūdzību. Jarā. Un vyādhi. Kad mēs saslimstam. Visiem jāsaslimst. Visiem jānoveco. Visiem jāmirst. Tā ir problēma. Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi duḥkha-doṣānudarśanam.

Mēs mēģinām mazināt savus nožēlojamos dzīves apstākļus. Tās ir pūles izdzīvot. Mēs esam zinātnieki. Mēs atklājam daudzus pretiedarbības procesus, kā atbrīvoties no ciešanām. Bet mēs izvairāmies no sarežģītā stāvokļa, janma-mṛtyu-jarā-vyādhi. Jo mēs nespējam neko darīt. Mēs pat nespējam... Tā sauktā zinātne šo problēmu atrisināt nespēj. Lai gan dažreiz viņi kļūst mānīgi lepni, ka ar zinātni var kļūt nemirstīgs, un tā tālāk. To mēģina arī ateisti, kā Rāvana, Hiranjakašipu. Bet nav iespējama veiksme apturēt dzimšanu, nāvi, vecumu un slimības. Tas nav iespējams. Ja ir kāds process, tad tā ir Krišnas apziņa. Ja iegūstat Krišnas apziņu, tad iegūstat ķermeni.

Jums jau ir ķermenis, garīgs ķermenis. Un virs tā attīstīts materiālais ķermenis. Kā tērps. Mētelis, kas piegriezts jūsu ķermeņa izmēriem. Līdzīgi šis materiālais ķermenis veidots saskaņā ar garīgo ķermeni. Mums ir garīgs ķermenis, materiālais ķermenis ir pārklājs. Vāsāṁsi jirṇāni.

Kā tērps. Jūsu krekls un mētelis pārklāj jūsu īsto ķermeni. Līdzīgi šis ķermenis, rupjais un smalkais, veidots no materiāliem elementiem... Rupjais ķermenis veidots no zemes, ūdens, gaisa, uguns. Un smalkais ķermenis veidots no prāta, saprāta un ego. Tas ir krekls un mētelis. Šajā kreklā un mētelī ir dvēsele. Un dvēsele nu ir ieslodzīta materiālajā ķermenī. Mūsu darbs cilvēka veidolā ir... Dzīvnieka veidolā mēs to nevaram. Bet cilvēka ķermenī mēs varam saprast, ka "es neesmu šis ķermenis". Ķermenis, materiālais ķermenis ir ārējais krātiņš, tā kā man ir šis ķermenis, esmu pakļaust dzimšanai, nāvei, vecumam un slimībām.

Nu cilvēka ķermenī es to saprotu. Ja es pieēnmu procesu, kā izkļūt no dzimšanas un nāves cikla, tad mūsu cilvēka dzīve ir veiksmīga. Tā ir Krišnas apziņas kustība. Kā mēs palīdzam cilvēkiem izkļūt no materiālā ķermeņa, atdzīvināt savu garīgo ķermeni, un šajā garīgajā ķermenī atgriezties atpakaļ mājās pie Dieva. Tāds ir process.