LV/Prabhupada 0978 - Ja Jums Nav Vajadzīgs Brāhmans, Tad Jūs Cietīsiet

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ja Jums Nav Vajadzīgs Brāhmans, Tad Jūs Cietīsiet - Prabhupāda 0978


730408 - Lecture BG 04.13 - New York

Tyaktvā dehaṁ punar janma naiti (BG 4.9). Bet cilvēki tik ļoti pieķērušies materiālajam ķermenim, ka viņi gatavi kļūt par kaķiem un suņiem nākamajā dzīvē, bet nav gatavi atgriezties atpakaļ mājās pie Dieva. Tā ir problēma. Kādēļ šī problēma? Jo cilvēku sabiedrība ir haosā. Haotiskā stāvoklī. Ir jābūt četru kārtu iedalījmam. Vienai kārtai jābūt brāhmaniem, saprātīgajai cilvēku kārtai. Vieniem jābūt kšatrijiem, vadītājiem. Jo cilvēkiem vajadzīgas gudras smadzenes, ar ko konsultēties, labi vadītāji, labi ražotāji un labi strādnieki. Tāds ir brāhmanu, kšatriju, vaišju un šūdru iedalījums. Tādēļ Krišna saka: catur varṇyaṁ mayā sṛṣṭam (BG 4.13). Lai cilvēka dzīvē būtu ērtības, jābūt četriem iedalījumiem. Ja jūs sakāt, ka jums nevajag brāhmanus, tad jūs cietīsiet.

Tāpat kā jums ir šis ķermenis. Ja jūs domājat, ka šī ķermeņa daļa ir ļoti vērtīga, vienmēr ēd, ka to vajag atdalīt, tad jūs būsiet miris. Līdzīgi vajag uzturēt ķermeni labā stāvoklī, jābūt galvai, rokām, vēderam, kājām. Jūs nevarat izvairīties no kādas ķermeņa daļas. Nē. Līdzīgi catur varṇyaṁ mayā sṛṣṭam (BG 4.13). Četri sabiedrības iedalījumi ir vajadzīgi, citādi sabiedrība būs haotisks vai miris ķermenis.

Šobrīd nav ne brāhmanu, ne kšatriju. Ir tikai vaišjas un šūdras. Vaišjas ir vēders, šūdra ir kājas. Ja no četrām grupām vienas trūkst, sabiedrība ir haotiska. Jābūt četrām. Lai gan salīdzinoši, galva ir pati svarīgākā ķermeņa daļa. Tomēr jūs nevarat ignorēt kājas. Tā ir sadarbības pilna kombinācija. Jums jāsadarbojas. Nav svarīgi. Kāds ir ļoti gudrs. Kāds nav tik gudrs. Ir kāds pat vēl ne tik gudrs. Ir četras kārtas. Pati saprātīgākā kārta ir galva, smadzenes. Nākamā ir vadītāji, valdība. Nākamā saprātīgā kārta ir uzņēmēji, pārdevēji. Nākamie saprātīgie ir strādnieki. Tie visi ir vajadzīgi. Bet šobrīd ir tikai tirgotāji un strādnieki. Nav smadzeņu. Kā vadīt sabiedrību? Kā kļūt par pilnīgu cilvēku sabiedrību? Kā piepildīt cilvēku sabiedrības misiju, ja nav smadzeņu?