LV/Prabhupada 0994 - Kāda ir Atšķirība Starp Dievu un Mums?

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kāda ir Atšķirība Starp Dievu un Mums?
- Prabhupāda 0994


730407 - Lecture SB 01.14.43 - New York

Kad devāmies uz komunistu zemi, Maskavu, visi bija vienādi, viņi pat ēdienu nevarēja izvēlēties pēc savas gaumes. Pēc valdības likumiem deva nederīgo, bet viņiem bija tas jāpieņem. Un patiesībā mums nebija laba ēdiena. Mēs bijām valsts viesnīcā, un Šjāmasundaram vajadzēja pavadīt vismaz divas stundas, lai ko sarūpētu. Arī tas nabija diez ko labs. Rīsus dabūt nevarēja. Kāds Madrasi džentlmenis iedeva mums rīsus, labu ātu, citādi bija pieejams tikai piens un sviests, un gaļa, tas arī viss. Nekādu augļu, dārzeņu, rīsu. Tie nebija pieejami. Tā ir Kali juga. Visa pieejamība mazināsies. Patiesībā visu dod Krišna.

nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām
eko yo bahūnāṁ vidadhāti kāmān

Tāda ir atšķirība starp Dievu un mums. Mēs un Dievs esam personas. Nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām. Viņš un mēs esam dzīvās būtnes. Kāda tad ir atšķirība starp Dievu un mums? Šis ekaḥ, viena dzīvā būtne, vienskaitlis. Bahūnāṁ vidadhāti kāmān. Viņš nodrošina visu dzīvei vajadzīgo daudzskaitlī, bahūnām. Nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām. Sanskrita zinātāji saka, ka šis nitjah nozīmē personu vienskaitlī, nitjānām - daudzskaitlis. Tie abi ir personas, dzīvās būtnes, bet kāpēc šis vienskaitlis tiek uzskatīts par pārpasaulīgu? Jo Viņš nodrošina ēdienu daudzskaitlim. Patiesībā Krišnam ir viss, lai apgādātu visas dzīvās būtnes. Nevienam nav jābadojas. Nē. Tāpat kā cietumā. Lai gan cietumnieki ir apcietināti, tomēr valdība gādā par viņu ēdienu, uzturēšanu, lai tiem nav jābadojas. Nē. Līdzīgi ir šajā materiālajā pasaulē, lai gan mēs visi esam ieslodzītie. Mēs nespējam pārvietoties, doties no vienas planētas uz otru. Viņi tik ļoti mēģina. Nu viņiem tas nav izdevies. Viņi nu tā nerunā. Tas nav iespējams, jo esam cietumnieki. Saistīti. Jums jāpaliek uz šīs planētas. Katram jāpaliek uz savas planētas. Nav runas par to, ka brīvprātīgi, jo jums brīvības nav.

Bet Nāradam Muni ir brīvība. Nārada Muni dodas no vienas planētas uz otru. Viņš ierodas no garīgajām debesīm caur materiālajām, jo ir pilnīgs bhakta. Tā ir īsta dzīvā būtne. Tāpat kā Krišnam ir pilnīga brīvība, kad mēs esam kļuvuši pilnīgi, Krišnas apziņā, arī mēs esam kļuvuši brīvi. Tāds ir mūsu stāvoklis. Bet nevis saistītā stāvoklī - tad kustēties nav iespējams. Nav. Baddha. Brahmāṇḍa bhramite kona bhāgyavān, mēs esam saistīti. Bet arī saistītā stāvoklī sekojot Vēdu principiem, mēs varam būt laimīgi. Laimīgi, un šī cilvēka dzīves forma, īpaši domāta šim mērķim, lai jūs dzīvotu laimīgi, ietaupītu laiku Krišnas apziņas attīstīšanai, lai nākamajā dzīvē neatgrieztos šajā materiālajā pasaulē. Jūs esat pārcēlušies uz garīgo pasauli. Tāds ir cilvēka dzīves mērķis. Bet šie muļķi to nezina. Viņi domā, ka esam attīstīta civilizācija, jo kaķi un suņi guļ uz grīdas, mums ir 140 stāvu ēkas, un mēs guļa tajās. Tā ir viņu attīstība. Bet viņi nesaprot, ka gulēšanas bauda ir tāda pati kā sunim un cilvēkam, kas guļ 104tahā stāvā. Līdzīgi dzimumdzīve ir sunim un cilvēkam, padievam, prieks ir tas pats. Tur nav atšķirības.