LV/Prabhupada 1021 - Ja Kāds Jūt Līdzi Kritušajām Saistītajām Dvēselēm, Tad Viņš ir Vaišnavs

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ja Kāds Jūt Līdzi Kritušajām Saistītajām Dvēselēm, Tad Viņš ir Vaišnavs
- Prabhupāda 1021


730408 - Lecture SB 01.14.44 - New York

Visas dzīvās būtnes, kas pagrimušas šajā materiālajā stāvoklī, cieš. Tāda ir vaišnavu līdzjūtība. Ja patiesībā ir kāds, kurš jūt līdzi kritušajām saistītajām dvēselēm, tad tas ir vaišnavs. Viņš zina kā, kāpēc viņas cieš. Tādēļ viņš vēlas tās informēt: "Mans dārgais draugs, tu ciet, jo vienkārši esi aizmirsis savu īsto mīlētāju, Krišnu." "Tādēļ tu ciet." Tas ir Vaišnava vēstījums. Šī vēstījuma dēļ Viņš ierodas pats kā Visaugstais Kungs. Viņš arī saka:

sarva-dharmān parityajya
mām ekaṁ śaraṇaṁ
(BG 18.66)

Jūsu tieksme mīlēt tiek izpausta tik daudzos veidos, bet jūs neesat laimīgi, jo... Ja jūs nemīlat Krišnu, lai ko arī jūs darītu tā sauktās mīlestības dēļ, jūs grēkosiet, nepaklausīsiet. Piemēram, ja neievērojat valsts likumu, tas nozīmē, ka visas jūsu darbības ir grēcīgas. Jūs varat norādīt, ka tas ir ļoti labi, bet tas tā nav. Jo jūs esat Krišnas kalpi, jīvera svarūpa haya nitya kṛṣṇa dāsa (ЧЧ Мадхя 20.108), jūsu mūžīgais stāvoklis ir kalpot Krišnam. Bez šīm zināšanām, lai arī kādu kalpošanu jūs sniegtu kādam citam, tas ir grēcīgi. Tas pats piemērs. Ja nepakļaujaties valsts likumiem, ja kļūstat par filantropistu...

Esmu redzējis Indijā. Indijā, kad tur notika neatkarības kustība - ne tikai Indijā, bet katrā valstī. Kad notika neatkarības kustība, pakārtas tika daudzas personas. Tām tika piešķirts nāvessods. Bet jūs esat lieli savas valsts mīlētāji. Bet tā kā viņš bija liels savas valsts mīlētājs, viņš tika pakārts, likuma dēļ... Viņš nepaklausīja valdības likumam. Vienkārši mēģiniet saprast. Līdzīgi, ja mēs nepakļaujamies visaugstākajiem likumiem, ko sauc par dharmu... Dharma nozīmē visaugstākās valdības likumu. Dharmaṁ tu sākṣād bhagavat-praṇītam (ŠB 6.3.19). Dharma nozīmē... Un kas ir šī dharma? Krišna saka, ka tas ir ļoti vienkārši, sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ. Īstā reliģija ir uzticēt sevi Krišnam jeb Dievam. Tā ir īstā reliģija. Bez tā visas reliģijas ir vienkārši krāpšana. Dharmaḥ projjhita-kaitavo 'tra (ŠB 1.1.2), Šrīmad-Bhāgavatam sākums. Krāpjoša reliģija. Ja nemīlam Dievu, tas nav... Tā ir vien rituālveida formula. Tā nav reliģija. Tāpat kā arī hindu, darbojas rituālistiski, templī, vai arī musulmaņi dodas uz moešeju, kristieši - uz baznīcu. Bet viņi nemīl Dievu, tikai oficiāli. Jo viņiem sevi jāapzīmē ar kādu reliģisku zīmogu: "Es piederu hindu reliģijai", "es piederu kristiešu reliģijai". Tas ir tikai cīniņam, tas arī viss, jo nav mīlestības. Ja esat reliģiski, tas nozīmē, ar Dieva apziņu. Ja esat Dieva apziņā, ja esmu Dieva apziņā, kāda gan jēga cīniņam? Šis punkts viņiem pietrūkst. Tādēļ tāda veida reliģija ir krāpšanas reliģija, jo nav mīlestības.