LV/Prabhupada 1054 - Zinātnieks, Filozofs, Profesori - Visi Bezdievji
750522 - Conversation B - Melbourne
Prabhupāda: Šīs Apvienotās Nācijas nav izdevies mēģinājums, un tāds tas arī paliks, jo tur nav Dieva apziņas.
Bobs Bourns: Es nedomāju, ka vajadzīgs, lai tas neizdotos.
Prabhupāda: Hmm?
Bob Bourne: Es domāju, situācija mainās, noteikti, visā pasaulē. Jautājums ir, kādā virzienā tas notiks.
Prabhupāda: Nē, kas mainās? Cilvēki atkal gatavojas karam. Kur tas mainās? Viegla provokācija, var sacelties karš.
Raimonds Lopezs: Jā, bet cilvēki tagad mainās. Jūs piekļūstat jauniem cilvēkiem, kas pirmo reizi vairāku gadu laikā sāk apzināties in interesēties par lietām ārpus viņu pilsētas, viņu pašu individuālo stāvokli un visu, kas tiem ir. Jums ir cilvēki, jaunieši, kas sāk interesēties par tādām lietāk kā nabadzība. Viņi interesējas Bangladešā un citur. Tas ir labi. Bet tik un tā jums ir liels daudzums cilvēku, kas atmetuši ideju, ka viņiem viss ir kārtībā, viņi rūpēsies par savu, neņemot vērā vispārējo ainu. Un es domāju, ka kamēr jums ir dažādas uztveres, dažādas pārliecības, būs ļoti smagu nonākt tajā vietā, par ko jūs runājat.
Prabhupāda: Jā, tas jāapvieno vispirms. Tas... Pirmais, visi jāpārliecina skaidri, ka viss pieder Dievam. Bet viņiem nav pat priekšstata par Dievu. Tas ir... Visa cilvēku sabiedrība šobrīs, vairākums, ir bezdievji, īpaši komunisti. Viņi neatzīst. Zinātnieki, filozofi, profesori - visi bezdievji. Zinātnieku īpašais uzdevums ir noliegt Dievu. Viņi saka, ka zinātne ir viss, ka viņi var ar zinātni panākt visu. Pēc Dieva nav vajadzības. Huh?
Vollijs Strobes: Es tā vairs nedomāju. Viņi ir daudz apgaismotāki.
Prabhupāda: Vairs ne?
Vollijs Strobes: Nu, dažās aprindās jā, es domāju.
Prabhupāda: Agrāk tā nebija, bet ja viņi to sāk apzināties, tas ir ļoti labi.
Raimonds Lopezs: bet jūs nevarat teikt, ka zinātnieki darbojas pretēji Dieva gribai.
Prabhupāda: Jā, viņi saka. Ak, jā. Esmu saticis daudzus zinātniekus. Viņi saka, ka ar zinātnes attīstību atrisinās visu. Mēs jau esam paveikuši." Viņi tā saka.
Raimonds Lopezs: Bet tikai tāpēc, ka viņi...
Prabhupāda: Tāpat kā ir liela, ķīmiska teorija. Viens liels zinātnieks, Liels vai mazs, bet viņš dabūjis Nobela prēmiju.
Raimonds Lopezs: Viņš ir vidēja izmēra.
Prabhupāda: Huh?
Raimonds Lopezs: Viņš ir vidēja izmēra.
Prabhupāda: Jā. Viņam ir teorija, ka dzīve radusies no ķimikālijām, ķimikāliju kombinācijā, ķimikāliju evolūcijā, Arī Darvina teorija ir par to. Tas ir viņu... Lieli zinātnieki ir tādi muļķi, ka uzskata - dzīvība radusies no matērijas. Kur ir pierādījumi? Viņš sniedza lekciju Kalifornijas Universitātē, un bija viens students, viņš ir mans māceklis, kurš to izaicināja, ka "Ja jums ir ķimikālijas, vai varat radīt dzīvību?" Atbilde bija: "To apgalvot es nevaru." Kāpēc? Jums ir teorija, ka dzīve radusies no ķimikālijām. Zinātne nozīmē vērojums vai eksperiments. Nu eksperimentējot pierādiet, ka ķimikālijas radījušas dzīvību.
Raimonds Lopezs: Viņi mēģina.
Prabhupāda: Tā ir vēl viena muļķība. Kad jūs mēģināt kļūt par advokātu, tas nenozīmē, ka jūs tāds esat. Kad esat jurisprudences students, jūs nevarat teikt, ka esat advokāts vai prokurors. To jūs apgalvot nevarat. Jūs mēģināt tāds būt, tas ir kas cits. Bet kamēr viņi mēģina, viņi runā par līdera stāvokli. Tas ir mulsinoši. Tas aprakstīts Šrīmad-Bhāgavatam, andhā yathāndhair upanīyamānāḥ (ŠB 7.5.31.): "Viens akls vīrs mēģina vadīt citus aklos." Kāda gan jēga no šādas vadīšanas? Ja līderis ir akls, kā viņš spēs vadīt citus aklos?
Bobs Bourns: Bēthovens bija kurls. Prabhupāda: Hmm? Bobs Bourns: Bēthovens bija kurls.
Prabhupāda: kas tas ir?
Madhuvīša: Bēthovens, slavens komponists. Viņš bija kurls.
Bobs Bourns: Vismaz daļu savas dzīves.
Raimonds Lopezs: Bet vai nav iespējams labi darīt labuma dēļ?
Prabhupāda: Bet viņš nezina, kas ir labs.
Raimonds Lopezs: Bet ir vairākas lietas...
Prabhupāda: Tādēļ es saku akls. Viņš nezina, kas ir labs. īstais labums ir saprast Dievu. Tas ir īstais labums.
Raimonds Lopezs: Bet ir noteiktas lietas, ko jūs ne... Ir labi, ka jūs par labu varat pieņemt paši. Ja jūs redzat sirmgalvi, kurai pāri pārbrauc auto, jūs dodaties viāni palīgā. Ir noteiktas lietas, kas labas pašas par sevi, es domāju, un ka cilvēki reaģēs, darīs labu, lai gan tiem nebūs izpratnes par Dievu.
Prabhupāda: Nē. Ja vien neesat īstajā līmenī, kā gan jūs varat adrīt labu? Tāpat kā Madhuvīša Majārādžs bija jums parādā. Viņi paveikuši ko labu juridiskā ziņā. Bet ja neesat advokāts, juridiski atzīts, ko gan varat darīt? Jums ir doma darīt labu, bet ja neesat advokāts, ko gan varat darīt?
Vollijs Stobes: Bet būtu daudz advokātu, kuri darītu...
Prabhupāda: Nē, tas ir kas cits. Es runāju par jums. Ja kāds nezina, kas ir labi, kā viņš var daīt labu? Pirmais darbs ir, ka viņam jāzina, kas ir labs. Tad viņš var paveikt kaut ko labu. Citādi kāda gan jēga lēkāt kā pērtiķim? Viņam jāzina. Tā kā esat advokāts, jūs zināt, kā tikt galā ar likumu, jūs varat darīt labu. Bet parasts cilvēks, kurš nav advokāts - ko gan viņš var darīt? Tādēļ ikvienam, kurš uzdodas kā vadītājs, kas dara labu sabiedrībai, viņam vispirms jāzina, kas ir labs.