LV/Prabhupada 1056 - Krišnas Apziņas kustība ir Garīgā Līmenī, Pārāka Par Ķermeni, Prātu un Saprātu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 1055
Next Page - Video 1057 Go-next.png

Krišnas Apziņas kustība ir Garīgā Līmenī, Pārāka Par Ķermeni, Prātu un Saprātu
- Prabhupāda 1056


750522 - Conversation B - Melbourne

Prabhupāda: Ja Indijā kādam ir ļoti labs dārzs un ziedi, kāds ienāk: "Kungs, es vēlos paņemt pāris ziedus no jūsu dārza Dieva godināšanai," "Jā, varat ņemt." Viņi būs ļoti priecīgi.

Raimonds Lopezs: Šis vīrs, viņa iztika bija atkarīga no ziediem, un es ne... Es domāju, ka piederošais diemžēl viņam bija svarīgāks.

Vollijs Strobes: Tas ir jautrs stāsts. Tur tālāk seko joks, ka ziedus paņēma no diviem vīriem, kas bija atbildīgi par dēstu audzētavām. Un mums bija jānodarbojas ar apelāciju, lai visbeidot nonāktu mājās. Bet tieši pirms apelācijas saņemšanas zēniem vajadzēja stikla celtni to īpašajiem augiem, kas jums ir šeit ārā.

Šrutakīrti: Tulasī.

Vollijs Strobes: Un viņi neko par stikla siltumnīcām nezināja. Viņi braukāja apkārt, un viens teica: "Nu dosimies un noskaidrosim kaut ko par siltumīcām. Ak, tur ir jauka stādu audzētava." Piebrauc mašīna, jūs redzat. Izkāpj bhakta un saka: "Atvainojiet, kungs, mēs interesējamies par siltumnīcām." Viņš teica: "Vai jūs lūdzu neatstātu manu īpašumu?" Tā pati stādu audzētava. Tajā zonā bija divsimt stādu audzētavas. Viņš izvēlējās tieši to vienu.

Prabhupāda: Bet ja cilvēki apzinātos Dievu, viņiem tiktu teikts: "Ak, viņi ieradušies kalpot Dievam. Labi, varat ņemt." Tādēļ pirmais darbs ir panākt, lai cilvēki apzinātos Dievu. Tad viss tiek pielāgots. Yasyāsti bhaktiḥ... Bhāgavatā ir pants:

yasyāsti bhaktir bhagavaty akiñcanā
sarvair guṇais tatra samāsate surāḥ
harāv abhaktasya kuto mahad-guṇā
manorathenāsati dhāvato bahiḥ
(SB 5.18.12)

Tā nozīme: "Ikvienam, kas apzinās Dievu, bhakta, ir visas labās īpašības." Ko mēs uzskatām par labām īpašībām, tās visas piemīt viņam. Un līdzīgi, tam, kurš nav Dieva bhakta, nav labu īpašību, jo viņš aizķēries prāta līmenī. Ir dažādi līmeņi. Ķermeniskā dzīves uztvere, galvenokārt: "Es esmu šis ķermenis. Tādēļ mans darbs ir apmierināt jutekļus." Tāda ir ķermeniskā dzīves uztvere. Un citi domā: "Es neesmu šis ķermenis. Esmu prāts." Viņi turpina prāta spekulācijas kā filozofi, domātāji. Un pāri tai ir saprātīgo cilvēku kārta, kas piekopj kādu jogu. Un garīgais līmenis ir vēl pārāks. Vispirms ķermeniskais jēdziens, tad prāta, tad saprāta, tad - garīgais. Šī Krišnas apziņas kustība ir garīgajā līmenī, pāri ķermenim, prātam un saprātam. Bet patiesībā mums būtu jānonāk šajā līmenī, jo mēs esam garīgas dvēseles, neesam ne šis ķermenis, ne prāts, ne saprāts. Tam, kurš ir garīgās apziņas līmenī, ir viss- saprāts, pareizas prāta spējas, pareiza ķermeņa izmantošana. Kā miljonāram ir visi zemāka līmeņa īpašumi. Desmit rūpijas vai simts, vai tūkstots - viņam ir tās visas. Līdzīgi, ja mēģinām nogādāt civlēkus Dieva apziņas līmenī, tad mums ir visas citas īpašības: kā rūpēties par ķermeni, kā izmantot prātu, saprātu, visu. Bet nav iespējams, ka visi iegūst Dieva apziņu. Tas nav iespējams, jo ir dažādas pakāpes. Bet vismas vienai cilvēku kārtai būtu sabiedrībā jāpaliek kā ideālam, kas apzinās Dievu. Tāpat kā mūsu ikdienas dzīvē vajadzīgi advokāti, mediķi, tik daudz kas, līdzīgi sabiedrībā ir jābūt cilvēku kārtai, kas pilnībā apzinājušies Dievu un ideālu. Tas ir nepieciešams.