SL/Prabhupada 0997 - Posvečevanje Krišni je namenjeno vsem. Zato so vsi dobrodošli
730406 - Lecture SB 02.01.01-2 - New York
Posvečevanje Krišni je namenjeno vsem. Zato so vsi dobrodošli Kakorkoli, mantranje je izjemno ugodno. Caitanya Mahāprabhu je dal Svoj blagoslov: ceto-darpaṇa-mārjanaṁ bhava-mahā-dāvāgni-nirvāpaṇam (CC Antya 20.12). V tem materialnem svetu trpimo, ker nismo očistili svojega razumevanja ali svojega srca. Srce ni očiščeno. Mantranje nam bo torej pomagalo očistiti srce.
- Śṛṇvatāṁ sva-kathāḥ kṛṣṇaḥ
- puṇya-śravaṇa kīrtanaḥ
- hṛdy antaḥ stho abhadrāṇi
- vidhunoti suhṛt satām
- (SB 1.2.17).
Mantranje je tako lepo, da se, ko začnete mantrati ali poslušati o Kṛṣṇi - mantranje je prav tako poslušanje o Kṛṣṇi - nemudoma začne postopek očiščevanja, ceto-darpaṇa-mārjanaṁ (CC Antya 20.12). In takoj ko je očiščeno vaše srce, bhava-mahā-davāgni-nirvāpaṇam, se osvobodite žgočega ognja tega materialnega obstoja. Mantranje je torej tako ugodno in zato Parīkṣit Mahārāja in Śukadeva Gosvāmī tukaj pravita: varīyān eṣa te praśnaḥ kṛto loka-hitaṁ nṛpa (SB 2.1.1). Na drugem mesto Śukadeva Gosvā, Sūta, Sūta Gosvāmī prav tako pravi: yat kṛtaḥ kṛṣṇa-sampraśno yayātmā suprasīdati. Ko so veliki svetniki iz Naimiṣāraṇye poizvedovali o Kṛṣṇi, je odgovoril sledeče. Yat kṛtaḥ kṛṣṇa-sampraśnaḥ: "Ker poizvedujete o Kṛṣṇi, vam bo to očistilo srce, yenātmā suprasīdati. V svojem srcu boste čutili veliko duhovno blaženost in toplino."
Torej, varīyān eṣa te praśnaḥ kṛto loka-hitam (SB 2.1.1). Loka-hitam. Dejansko je to naše gibanje poglavitna dobrodelna dejavnost za človeško družbo, loka-hitam. To ni posel. Posel pomeni moj hitam, samo moja korist. Ne gre za to. To je Kṛṣṇov posel. Kṛṣṇov posel pomeni, da je Kṛṣṇa za vse; zato je tudi Kṛṣṇov posel namenjen vsem. Zato je vsak dobrodošel. Ni razlikovanja. "Pridi in mantraj," loka-hitam. In sādhu, svetnik, bi moral vedno misliti na loka-hitam. To je razlika med sādhujem in običajnim človekom. Običajen človek misli zgolj nase ali "razširjeni jaz", na družino, na skupnost, na družbo, na narod. Vse to je razširjeni jaz. Razširjen. Ko smo sami, mislimo samo na svojo korist. Ko nekoliko zrastemo, mislimo še na brate in sestre, ko smo vsaj nekoliko napredni, pa na družino. Še malo napredujemo, pa mislimo na skupnost. Še malo, pa mislimo na državo, svoj narod. Ali pa mislimo na celotno človeško skupnost, mednarodno. Toda Kṛṣṇa je tako velik, da Kṛṣṇa vključuje vse. Ne samo človeško družbo, živalsko družbo, ptičjo družbo, družbo zveri, družbo dreves - vse. Kṛṣṇa pravi, ahaṁ bīja-pradaḥ pitā (BG 14.4): "Jaz sem oče, ki da seme za vse oblike."